szybka naprawa balkonów

Co naprawia się przy balkonach?

Balkon wydaje się tą częścią domu, której remontować nie trzeba. W porównaniu do kuchni czy salonu ,,używa się” go rzadko, często jest schowany w bryle budynku lub ma zadaszenie, więc nie powinien niszczeć tak jak dach czy choćby taras. Jednak nawet elementy balkonowe mogą z czasem uleć uszkodzeniom, które warto jak najszybciej naprawić, by nie doprowadziły do poważniejszych ubytków.

Co psuje się najszybciej? Jak się to naprawia?

szybka naprawa balkonów w warszawieJak przeciwdziałać zniszczeniom? Nie należy się zamartwiać na zapas, bo szybka naprawa balkonów w Warszawie jest możliwa. Zajmą się tym fachowcy z firmy budowlanej, choć niektóre rzeczy możemy wykonać sami – jeśl mamy jakąś weidzę na temat majsterkowania i odpowiednie narzędzia. Na pewno bardzo często źle zrobione jest odprowadzenie wody. Balkon ma powierzchnię betonową, na której układa się rożne materiały wykończeniowe – deski, kompozyt, płytki ceramiczne. Balkon musi mieć odpowiedni spadek, tak by woda deszczowa i śnieg niejako same z niego spadały – niższa część jest przy balustradzie. To tam montuje się specjalną metalową ,,rynienkę” po której woda spływa. W przeciwnym razie płynęłaby ona bezpośrednio po betonie i dalej po elewacji. To doprowadziłoby do pękania betonu, kruszenia się elewacji, czy innych rodzajach uszkodzenia – w zależności od rodzajów materiału wykończeniowego.

szybka naprawa balkonówPodczas remontu zwykle się wymienia rynnę na nową, a dodatkowo odnawia beton koło niej. Często drobnego remontu wymaga także sama balustrada. Co może się z nią dziać? To zależy od tworzywa. Metal oczywiście będzie korodował. Taką balustradę trzeba dokładnie obejrzeć by znaleźć wszystkie ogniska rdzy. Następnie stosuje się specjalne preparaty które sprawają że z łatwością zejdzie ona i będzie można balustradę ponownie pomalować czy polakierować. W przypadku drewna trzeba sprawdzić czy nie jest ono zgniłe lub spękane. Do naprawy można użyć szpachli, bejcy, czy lakierów. Czasem naprawa może dotyczyć także zadaszenia balkonu. Może zacinac się mechanizm sterowania tekstylnym zadaszeniem, czy też po gradobiciu popękał poliwęglan. W takich wypadkach lepiej wezwać fachowca, który oceni skalę zniszczeń i zajmie się profesjonalną naprawą.

Balkon, podobnie jak taras, garaż, czy pokoje w domu także ulega zniszczeniom różnego typu, więc trzeba o niego dbać. Warto zadbać zarówno o podłogę, jak i o zadaszenie czy balustradę. Grunt to podejść do sprawy kompleksowo, wszystko dobrze zaplanować, by było wykonane jak należy, a nie tylko z wierzchu, czyli ,,powierzchownie”.