jednoosiowy ciągnik

Co wyróżnia ciągniki jednoosiowe?

Podczas realizacji prac w ogrodzie czy też na polu coraz częściej korzysta się z profesjonalnych maszyn usprawniających ich przebieg. Do kategorii takich właśnie maszyn zaliczyć można niewątpliwie ciągniki, które mają jednak pewne wady wpływające na komfort ich użytkowania. Do tych najważniejszych zaliczyć należy ich spore rozmiary, utrudniające wykonywanie skomplikowanych manewrów na mniejszej powierzchni.

Co wziąć pod uwagę przy zakupie ciągnika jednoosiowego?

spalinowy ciągnik jednoosiowyWłaśnie z tego względu coraz częściej wybieranym rozwiązaniem stają się obecnie ciągniki typu jednoosiowego. Są to niezwykle praktyczne pojazdy do zastosowań ogrodniczych, rolniczych czy też komunalnych wyróżniające się charakterystyczną monoblokową konstrukcją. Oznacza ona, że konstrukcja takich maszyn składa się z jednoosiowego układu jezdnego, silnika oraz skrzyni biegów. Właśnie to pozwala na znaczne ograniczenie rozmiarów takiej maszyny, sprawdzającej się doskonale niezależnie od wielkości pola czy też ogrodu. Wpływa to na znacznie ułatwioną możliwość poruszania się takimi właśnie ciągnikami w praktycznie dowolnym miejscu. Jednocześnie maszyny takie jak spalinowy ciągnik jednoosiowy są najczęściej wyposażone w wiele udogodnień, przekładających się pozytywnie na ich wydajność. Przykładowo nawet te o szerokości roboczej 50 mm posiadać mogą nowoczesny silnik cylindrowy, który będzie chłodzony wydajnie powietrzem.

jednoosiowy ciągnikTo pozwoli na nawet wielogodzinne korzystanie z takiej właśnie maszyny bez żadnego ryzyka, jeżeli chodzi o przegrzanie się silnika. Sporym plusem ciągników jednoosiowych jest ich dostępność w zróżnicowanych wariantach. Różnić się może moc takich właśnie maszyn, a tą zdecydowanie najbardziej popularną jest 3,5 km. Jest ona w pełni wystarczająca do realizacji większości zadań na polu czy też w ogrodzie bez konieczności wzrostu rozmiarów danego ciągnika. Pojazdy o mniejszej mocy oraz o kompaktowych rozmiarach będą idealnym wyborem do współpracy z kosiarkami, pługami ale także i z glebogryzarkami. Mniejsza masa ciągnika jednoosiowego zapewnia oczywiście zazwyczaj mniejsze możliwości, jeżeli mowa jest o maksymalnym uciągu danej maszyny. Ciągniki jednoosiowe należą do tych maszyn, bez których trudne by było wyobrażenie sobie sprawnej pracy na polu czy też w sadzie.

Decydując się na zakup i wykorzystywanie w praktyce takich właśnie maszyn należy wiedzieć, na jakie ich cechy należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Z pewnością bardzo duże znaczenie będzie odgrywać rozmiar danej maszyny, moc jej silnika oraz maksymalny uciąg. To właśnie ciągniki jednoosiowe są bowiem wykorzystywane najczęściej do współpracy z kosiarkami lub glebogryzarkami.