domek drewniany

Domki całe z drewna

Drewno to materiał bardzo uniwersalny, z którego można stworzyć wiele ciekawych rzeczy. Jest plastyczne, łatwo poddaje się obróbce, można je malować i lakierować na różne kolory, a do tego jest solidne i wytrzymałe – niektóre zabytkowe budowle drewniane stoją już od wieków i nadal świetnie się prezentują.

Czy jednak drewno ma jakieś ograniczenia?

domki drewniane całoroczne w skierniewicachCzy można stworzyć dom w całości z tego materiału? Okazuje się, że nie tylko domki drewniane całoroczne w Skierniewicach można postawić, ale także wyposażyć je w dużej mierze w elementy drewniane. Warto zacząć od podstaw, czyli od samej konstrukcji domu. fundamenty muszą być oczywiście wykonane z betonu – wylewki jak również z bloczków. Tego obejść się nie da. Drewno mona wykorzystać jedynie tymczasowo do szalunkowania i nic więcej. Jednak potem sprawa się ułatwia. Z drewnianych bali można stworzyć całe ściany, więźbę dachową, są nieraz nawet specjalne dachówki drewniane, wykorzystywane przede wszystkim w góralskich domkach. Oczywiście można też użyć tradycyjnej dachówki ceramicznej lub betonowej, jak również postawić na inny naturalny materiał, a mianowicie trzcinę. Drewno ma doskonałe parametry izolacyjne, dzięki czemu wolno się nagrzewa i wolno wychładza.

domek drewniany Jednak mimo wszytsko warto zastosonować dodatkowo piankę czy wełnę izolacyjną, tak by mieć gwarancję, że dom będzie zabezpieczony pod kątem termicznym. A co z wnętrzami? Tu również może dominować drewno. Deski układa się nie tylko na podłodze, ale też na ścianach czy suficie. Świetnie się sprawdzi oczywiście do tworzenia mebli – zabudowy kuchennej, łóżek, garderoby, czy stolików. W ofercie niektórych firm są nawet drewniane wanny czy umywalki! Choć należy przyznać że na razie drewnianej toalety czy kabiny prysznicowej nie dostaniemy. Drewno wykorzystywane jest do budowy schodów, z balustradami włącznie. Można je łączyć też z metalem lub szkłem hartowanym. Z drewna wykonuje się również dekoracje i inne drobne rzeczy. popularne są na przykład drewniane zabawki edukacyjne dla najmłodszych, kuferki, pudełka, ramki do zdjęć, a nawet osłonki na doniczki.

Jak widać drewno to takie tworzywo z którego można stworzyć niemal wszystko. Począwszy od bryły budynki, przez meble, kończąć na dekoracjach – zawsze się ono sprawdzi. Fakt, iż występuje w wielu kolorach i można je stylizować np. postarzać sprawia, że niemalże cały dom (z drobnymi wyjątkami typu toaleta) może być wykonany z tego materiału. I każde wnętrze może być jedyne w swoim rodzaju – dokładnie takie jakie chcemy.