Szafa

Duża szafa – rozwiązanie idealne do każdego mieszkania

Duża ilość miejsca na ubrania, zapasowy koc, deskę do prasowania i wiele innych rzeczy jest właściwie niezbędna w każdym domu, o ile nie hołdujemy zupełnemu minimalizmowi w kwestii posiadanych przez nas przedmiotów. Oglądając rozmaite projekty mieszkań nierzadko marzymy, by samemu zamieszkać w podobnym – jednak wtedy zwykle reflektujemy się, że taki projekt być może ładnie wygląda, jednak niekoniecznie jest bardzo praktyczny.

Szafa sposobem na brak przestrzeni

Duża szafaZwykle największym mankamentem okazuje się właśnie brak przestrzeni do przechowywania, która w projekcie ogranicza się do szafy i ładnej komódki. Wyposażając własne mieszkanie musimy wziąć na to poprawkę i dopasować swoją wizję do realiów, a te są takie, że ludzkość ma skłonność do chomikowania rzeczy i z biegiem lat tylko ich nam przybywa. Zamiast stawiać na kilka małych szaf lepiej jest wybrać jedną dużą, szczególnie w przypadku, gdy posiadamy w mieszkaniu wnęki odpowiednie do zabudowy. Na sporą szafę można też przeznaczyć część pokoju, od ściany do ściany i od podłogi do sufitu. Wbrew pozorom nie oznacza to, że drastycznie zmniejszy się ilość wolnej przestrzeni, ponieważ takie rozwiązanie pozwala nam zrezygnować z szaf w innych pomieszczeniach.

SzafaTakie rozwiązanie sprawdzi się nie tylko w dużych mieszkaniach, ale także w małych, na przykład w Warszawskich kawalerkach, gdzie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Ważną kwestią dotyczącą wyboru odpowiedniej dla nas szafy do zabudowy jest dopasowanie frontów. Wybierając duże, jasne fronty, zwłaszcza lakierowane, możemy sprawić, że odbite od ich powierzchni światło będzie optycznie powiększało przestrzeń. Koniecznie należy zdecydować się na duże lustro, które może zająć całe skrzydło drzwi. Nie tylko pozwala to na rezygnację z osobnego lustra na ścianie, ale także przyczynia się do optycznego powiększenia pokoju. Szczególnie dobrze sprawdza się to w małych, ciemnych pomieszczeniach, które ze względu na te mankamenty i tak byłoby nam trudno zagospodarować w sposób funkcjonalny i praktyczny. Odpowiedni materiał do budowy takiej szafy to coś solidnego, co przetrwa wiele lat użytkowania. Jeśli chcemy zdecydować się na takie wytrzymałe szafy do zabudowy – ceny w Warszawie czy dowolnym innym mieście z pewnością nie okażą się zbyt wysokie.

Obecnie nie jest trudno znaleźć takiego producenta mebli do zabudowy, który oferuje dobry stosunek ceny do jakości w oferowanych produktach. W przypadku trudności z podjęciem decyzji możemy spytać znajomych czy rodzinę, którzy skorzystali kiedyś z takich usług o opinię na temat konkretnej firmy. Zwykle producenci na swojej stronie posiadają też galerię realizacji, która pozwala zorientować się w kwestii estetyki wykończenia mebli i ich jakości.