Kominek

Ekologiczne rozwiązania- kominki na pellet

Temat ekologii coraz częściej jest podnoszony w przypadku budowania domów. Nie chodzi tutaj tylko o ładny projekt budynku, jego wykończenie, czy najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, ale również o to, jak wpłynie ono na środowisko. Kominki na pellet są tańsze.

Kominki na pellet są ekologiczne.

KominekWażne jest, żeby nie marnować energii, ograniczyć powstawanie gazów cieplarnianych w trakcie spalania, wybierać odnawialne źródła energii. Coraz częściej widzimy panele słoneczne zainstalowane na dachach domów, które zmieniają energię świetlną na elektryczną. W naszym klimacie nie może to być jedyne źródło ciepła, ale w okresie letnim będą bardzo korzystne. Kominki do domów pasywnych są dedykowane tylko takim budynkom, które u nas nie są jeszcze bardzo popularne. Nie można ich zaadaptować, do innych budynków, bo nie będą one spełniały swojej roli, ale możemy wybrać tradycyjne kominki na pellet. Opalane są pelletem, czyli paliwem z biomasy, wykonanym z odpadków drzewnych, takich jak trociny i wióry drzewne. Najczęściej ma formę małych walców, przypominających trochę musli albo przysmaki dla psa. Zatem kominki na pelet są opalane naturalnym, drzewnym materiałem. Jako, że jest tworzony ze ścinek to nie wycinamy lasów, by go stworzyć, nie naruszamy naturalnego ekosystemu. Poza tym, spalanie peletu jest bardzo korzystne, ponieważ wytwarza on bardzo dużo energii i ciepła, więc jego koszt jest bardzo korzystny w porównaniu do efektów. Dodatkowo, ze spalania peletu pozostaje niewiele popiołu, a jest to popiół drzewny, czyli naturalny i ekologiczny. Nie zanieczyści od środowiska, możemy go nawet rozsypać na swój trawnik i nie zniszczy on naszego ogrodu. Jest to przecież naturalne drzewo, czyli coś co występuje w środowisku.

Ponadto, kominki na pellet z rekuperacją są jeszcze bardziej ekologiczne, ponieważ oszczędzają więcej energii niż zwykłe.