Szafki na wymiar

Eleganckie szafy na wymiar

Nam kobietom z czasem przybywa coraz więcej dodatków, odzieży i biżuterii. Oczywiście, kiedy przydarzy się jakaś ważna okazja, zdarza się, że nie mamy jednak co na siebie założyć, jednak to normalne zjawisko. Większość gospodyń domowych ma problemy z zagospodarowaniem przestrzeni na odzież. Mężczyznom również się to zdarza, jednak odrobinę rzadziej.

Szafa na wymiar dzisiejszych czasów

Szafa na wymiarNasze szafy są tak przepełnione, że ciężko jest w nich zmieścić kolejne elementy garderoby. Poniekąd jest to spowodowane faktem, iż obecne szafy dostępne w sklepach mają określone wymiary. Szafy naszych babć były zdecydowanie bardziej pojemne, ze względu na większą głębokość. Co zrobić w sytuacji, kiedy chcielibyśmy większą szafę, a wszystkie szafy znajdujące się w sklepach są dla nas za małe? Rozwiązaniem mogą być na przykład pojemne szafy na wymiar – Katowice posiadają szeroką ofertę producentów tych mebli. Takie rozwiązanie pomoże nam na nowo zorganizować przestrzeń. Będziemy mogli wybrać dowolną głębokość szafy oraz zaznaczyć, ile chcielibyśmy mieć w niej przegródek. Można zdecydować się również na szufladki, czy przestrzeń do ustawiania obuwia.

Szafki na wymiarJeżeli chcielibyśmy szafę z lustrem, nie będzie z tym żadnego problemu, wystarczy zaznaczyć to producentowi. Kiedy już zastanowimy się nad wszystkimi parametrami, pomyślmy, czy posiadamy odpowiednie miejsce do umiejscowienia szafy. Może mamy wnękę szafową, dzięki czemu nasza szafa nie będzie zajmowała zbyt wiele przestrzeni w pokoju. Należy dokonać niezbędnych pomiarów, żeby firma mogła zająć się realizacją projektu. Późniejsza korekta spowodowana przekazaniem niedokładnego pomiaru może być bardziej czasochłonna niż stworzenie całej szafy od podstaw. Pomyślmy również, co chcemy przechowywać w naszej szafie. Oprócz wyżej wymienionych szuflad, czy przestrzeni na obuwie, trzeba zastanowić się, czy chcemy przestrzeń przeznaczoną do wieszania okryć wierzchnich, czy na przykład same półki do układania piętrowego. Kiedy już te kwestie będą zaplanowane, należy zastanowić się, jakie drzwi szafy nas interesują. Drzwi uchylne należą do najczęściej używanych podczas budowy szaf. Montowane są na specjalnych zawiasach. Jednak niektórym może nie odpowiadać, że zajmują sporo miejsca po otworzeniu.

W takich przypadkach można zdecydować się na drzwi przesuwne, które ostatnimi czasy zyskują na popularności. Pozwalają na zaoszczędzenie miejsca. Są użyteczne nawet w ciasnych i niewielkich pomieszczeniach. Kiedy już dokonamy wyboru, pozostanie nam tylko oczekiwać na wykonanie zamówienia, a następnie organizowanie świeżo zyskanej przestrzeni.