czyszczenie dywanu

Ile kosztuje czyszczenie dywanu?

Raz na jakiś czas, powinno się dbać o dokładne czyszczenie dywanów. Wynika to z faktu, że bardzo często są one siedliskiem różnego rodzaju, potencjalnie szkodliwych mikroorganizmów, takich jak roztocze kurzu domowego. By je zwalczyć, konieczne może się okazać zastosowanie chemicznych metod czyszczenia dywanu. Wiele osób obawia się tej usługi, gdyż istnieje niesłuszny pogląd, że korzystanie z niej musi być związane z bardzo wysokimi opłatami.

Cena za profesjonalne czyszczenie dywanu

czyszczenie dywanuTak naprawdę to, ile trzeba będzie zapłacić za wyczyszczenie dywanów w jeleniej górze zależy od rozmiarów danego dywanu, oraz tego, jakiego jest on rodzaju. I tak zdecydowanie najbardziej opłacalne wydaje się chemiczne pranie dywanów akrylowych, bądź też tych, które zostały wykonane z bawełny. W ich przypadku, koszt ich oczyszczenia wynosi już od 9,50 zł za oczyszczony metr kwadratowy dywanu. W przypadku zaś, również bardzo popularnych dywanów z wełny, bądź też kaszmiru, ceny za ich oczyszczenie zaczynają się od 10 zł za m/2, więc jest to usługa nieco droższa. Wynika to przede wszystkim z faktu, że są to dywany o nieco bardziej delikatnej strukturze, co wymaga użycia do ich oczyszczenia, specjalnych środków chemicznych.

 

czysty dywanZdecydowanie najdrożej wygląda czyszczenie dywanu z długim włosem typu shaggy. Tutaj ceny kształtują się w okolicach 17 do 20 zł za każdy metr kwadratowy dywanu. Należy jednak pamiętać o tym, że w szczególności w przypadku tego konkretnego modelu dywanu, jego chemiczne czyszczenie jest szczególnie istotne. Długie włosie, którym ten właśnie dywan się cechuje, jest bowiem doskonałym środowiskiem, sprzyjającym rozwojowi roztoczy, bądź też innych, szkodliwych dla zdrowia patogenów, jak również alergenów. W przypadku tego rodzaju dywanu, inaczej niż chemicznie nie da się także praktycznie usunąć pozostałości po sierści zwierząt. Tymczasem, regularne, co około pół roku czyszczenie dywanów z miękkim włosiem sprawi, że pozostaną one bardzo miękkie, i przyjemne w dotyku przez cały okres ich wykorzystywania.

W obecnym czasie bardzo wiele osób zestresowanych jest usługą chemicznego prania dywanu. Okazuje się to być bowiem jedyny rozsądny sposób, na skuteczne pozbycie się z jego powierzchni wszelkich zabrudzeń, ale także i na przykład roztocza kurzu domowego czy szkodliwych patogenów. Aby tak jednak było, należy dostosować sposób oczyszczania tego dywanu, do materiału, z którego został stworzony oraz do takich parametrów, jak na przykład długość jego włosia. Może od tego zależeć również cena takiej właśnie usługi czyszczenia dywanów.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej wejdź na stronę www.pogromcyplam.pl!