listwy przypodłogowe mdf

Jak dobrać listwy przypodłogowe MDF?

Listwy przypodłogowe oraz cokoły maskują przerwy dylatacyjne podłóg, a także są bardzo ważnym detalem aranżacyjnym. Decyzja o wyborze odpowiedniego rodzaju listwy, jest tak samo istotna, co wybór podłóg. Listwy przypodłogowe MDF są elementem spełniającym jednocześnie funkcje estetyczne i praktyczne, a mnogość kolorów i form pozwala na dopasowanie ich do wnętrz wykończonych w różnych stylach.

Listwy przypodłogowe MDF – dobre maskowanie

listwy przypodłogowe mdfMDF to płyta drewnopodobna, która powstała w wyniku zmieszania zmielonego na pył drewna i związków organicznych. Kolejnym etapem produkcji jest obróbka i pracowanie w bardzo wysokich temperaturach, co sprawia, że płyta MDF zyskuje wiele zalet. Tego typu płyta to produkt o średniej gęstości, który jest twardy i jednolity. Wszystkie te elementy sprawiają, że to bardzo dobry materiał do produkcji mebli oraz produktów wykończeniowych, takich jak listwy przypodłogowe. Głównym zadaniem listew przypodłogowych MDF jest ukrycie szczelin dylatacyjnych, które chronią podłogę przez nachodzeniem na siebie desek lub paneli, jednak listwy stosowane są przede wszystkim ze względów dekoracyjnych i estetycznych.

listwy przypodłogowe mdfTen niepozorny element wykończeniowy zabezpiecza także ściany przez zabodzeniami i uszkodzeniami, które mogą pojawić się podczas odkurzania lub mycia podłogi. Dobre listwy przypodłogowe MDF umożliwiają także estetyczne rozprowadzenie kabli. Dzięki nim można zabudować kable i uniknąć plątaniny mało estetycznych kabli i przedłużaczy na podłodze. Co więcej, listwy przypodłogowe zapewniają harmonię między podłogą a ścianą, stanowią wykończenie aranżacji oraz sprawiają wrażenie, że pomieszczenie jest dopracowane w każdym szczególe i wykończone w wysokim standardzie. Jak dobierać listwy przypodłogowe do wnętrza? Odpowiedni dobór listew przypodłogowych jest bardzo ważny. Jedną z metod jest dopasowanie ich pod kolor podłogi lub do stolarki drzwiowej. Najczęstszym wyborem w takim przypadku, są białe listwy przypodłogowe MDF, które pięknie komponują się z podłogą z naturalnego drewna. Biała stolarka drzwiowa oraz listwy przypodłogowe nie zdominują skromnych wnętrz i są uniwersalne. Listwy przypodłogowe MDF są bardzo funkcjonalne i z pewnością wpasują się w różne wnętrza dodając im charakteru, oraz elegancji.

Cena, ze względu na materiał, z jakiego powstają listwy, także jest zachęcająca. Nic więc dźwiganego, że listwy przypodłogowe z materiału drewnopodobnego cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osób remontujących i wykańczających swoje mieszkania, domy, a także lokale usługowe.