projekty wnętrz

Jak tanio odmienić wnętrze?

Remont, przemeblowanie czy jakakolwiek inna zmiana wnętrza kojarzy się z czymś drogim, co w dodatku jest bardzo problematyczne. Trzeba poświęcić na to dużo czasu, by wszystko zaprojektować, potem znaleźć korzystne opcje zakupowe, w końcu dokonać remontu, który wiąże się z bałaganem i obniżeniem komfortu mieszkania.

Projekty wnętrz a zmiana mebli

projekty wnętrzJednak czy zawsze musi tak być? Czy nie można odmienić wnętrza małym kosztem i bez większego chaosu w mieszkaniu? Wystarczy tylko trochę pomyśleć i poczytać fora czy strony internetowe, a można odkryć wiele sposobów na zrobienie tego. Co można polecić jeśli chodzi o niedrogie i pomysłowe projekty wnętrz w lublinie? Przede wszystkim jest to malowanie mebli lub stosowanie specjalnych oklein. Sprawdzą się one w przypadku mebli drewnianych. W ten sposób meble zostaną odświeżone, zyskają nowy blask dzięki warstwie połyskliwego lakieru lub tez mogą zostać całkowicie zmienione. Pomalowane na biało z przetarciami lub szarymi detalami nadadzą wnętrzu prowansalski klimat, pomalowane na kolorowo z malowanymi wzorkami np. od szablonów sprawdzą się w pokoju dziecięcym lub młodzieżowym. Meble pomalowane na czarno pasują zarówno do wnętrza nowoczesnego, jak i kolonialnego.

projekty wnętrzKoszt pomalowania mebli jest o wiele niższy niż zakup nowych. Dwie szafki można odnowić już za sto złotych. Koszty oklein drewnopodobnych są zbliżone. Odmienić można także meble tapicerowane czy wiklinowe/rattanowe. Tapicerkę można wymienić, a meble wiklinowe polakierować, przemalować lub zmienić im poduszki i siedziska materiałowe. Wystarczy kolorowe tekstylia zmienić na monochromatyczne i od razu z przytulnego mieszkania zrobi się nowoczesne. Jeśli chodzi o ściany czy podłogi to także pomysłowe projekty wnętrz w lublinie mogą być tanie w realizacji. Parkiety można cyklinować, natomiast panele przykryć stylową wykładziną. Może to być praktyczna i dająca wiele możliwości wykładzina w płytkach, jak również duży, puchaty dywan, idealny dla dzieci. Ścian także nie trzeba w całości przemalowywać. Można zmienić kolor tylko jednej ścian lub położyć na niej tapetę i w ten sposób ją wyróżnić. Stosuje się też kamień dekoracyjny, beton architektoniczny, panele 3d, czy szablony malarskie i naklejki, dzięki którym w mgnieniu oka na ścianie pojawi się ciekawy wzór.

Jak widać odmienienie wnętrza wcale nie musi wiązać się z dużymi kosztami czy wielkim i problematycznym remontem. Czasem wystarczy odrobina pomysłowości i kilkadziesiąt, kilkaset złotych w kieszeni, a nasze wnętrze nabierze zupełnie nowego charakteru.