meble

Jak zaprojektować miejsce do pracy biurowej?

Obecnie coraz częściej odchodzi się od wykonywania pracy w biurze stacjonarnym na rzecz pracy zdalnej. Wiele firm daje swoim pracownikom taką możliwość. To wszystko dzięki nowoczesnym technologiom – dostęp do Internetu i specjalne aplikacje oraz systemy, które pozwalają kontrolować czas pracy i mierzyć wydajność, sprawiają, że wcale nie ma takiej konieczności, aby pracownik całe osiem godzin przebywał w biurze.

Ergonomiczne meble do biura

meble Równie dobrze swoją pracę może bowiem wykonać w domu. Praca zdalna jest doskonałą opcją dla kobiet, które chciałyby wrócić do zawodu, ale muszą jeszcze pilnować dzieci. Praca zdalna cieszy także osoby, które mieszkają pod dużym miastem i sam dojazd do centrum zajmuje im ponad godzinę – po co marnować na to czas? Właśnie, nic więc dziwnego, że praca zdalna zyskuje coraz większą popularność. Ale nie każdy się do niej nadaje. Niektóre osoby są bardzo czułe na dystraktory – rozprasza je niemal wszystko. W takich warunkach nie będziemy wydajni i może okazać się, że w domu potrzebujemy nawet o ¼ czasu więcej na wykonanie tego samego zadania co w biurze. Dlatego jeżeli zależy nam na efektywnym wykorzystaniu własnego czasu, zadbajmy o odpowiednie warunki do pracy biurowej w domu. Miejsce do pracy powinno być odpowiednio przygotowane – gabinet musi być wygodny, bez zbędnego wyposażenia.

meble Powinno znaleźć się w nim tylko to, co konieczne. Ale to nie znaczy, że ma być surowy – funkcja dekoracyjna jest równie ważna. Ładne, estetyczne wnętrze będzie nas uspokajać i motywować do pracy. Jeśli chodzi zaś o meble, przede wszystkim liczy się ich ergonomia. Osiem godzin przed komputerem, w pozycji siedzącej, to prawdziwy wysiłek dla kręgosłupa. Aby móc długo cieszyć się dobrym zdrowiem, zadbajmy o meble komfortowe. Dobrze, aby krzesło mogło idealnie dopasować się do krzywizny kręgosłupa. W ten sposób unikniemy bólu po dłuższym siedzeniu. Dobrym wyborem są meble z Lubina do biura – ergonomiczny fotel biurowy oraz biurko z dużym blatem. Ważne, aby biurko było odpowiednio duże z tego względu, że oprócz umieszczenia na nim komputera z pewnością przyda nam się przestrzeń na własne notatki czy różnego rodzaju dokumenty. Oczywiście warto zakupić też szafę biurową, aby dokumenty, które nie są nam potrzebne na co dzień, schować.

Im mniej rzeczy na widoku, tym lepiej – łatwiej będzie nam się skupić i nie będziemy stresować się tym, że mamy jeszcze tak wiele do zrobienia. Warto też pomalować ściany na łagodne, delikatne kolory, które także nie będą nas rozpraszać. W tak przygotowanym biurze praca być może stanie się prawdziwą przyjemnością.