modne płytki do łazienki

Jakie płytki do łazienki wybrać?

Producenci materiałów wykończeniowych oferują dzisiaj bardzo szeroki wachlarz produktów przeznaczonych do wykańczania łazienek. Zanim zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie, warto jednak zapoznać się z dokładną specyfikacją produktów oraz sposobem montażu. Często okazuje się, że nowy materiał jest bardzo ładny i trwały, jednak trudno znaleźć fachowca, który podejmie się jego montażu.

Ładne płytki łazienkowe

modne płytki do łazienki	Jakie płytki najlepiej jest zastosować w łazience i dlaczego? Tradycyjne płytki łazienkowe kojarzą się z ceramiką i gresem. Wielu osobom rozwiązanie to wydaje się nudne, jednak nic bardziej mylnego. Producenci oferują coraz ciekawsze, bardziej nowoczesne i innowacyjne płytki gresowe. Panele kwadratowe o klasycznym wymiarze 30 × 30 centymetrów powoli przestają być stosowane na ściany. Znacznie bardziej popularne są niewielkie płytki mozaikowe lub kafle w kształcie prostokąta. Dzięki nowoczesnym technologiom, które pozwalają na fakturowanie oraz wykonywanie trwałych zdobień na płytkach, w sklepach można znaleźć drobnowymiarowe elementy okładzinowe praktycznie w każdym stylu. Duże modne płytki do łazienki imitujące naturalny kamień czy okładziny drewniane to coś, na co decyduje się wielu użytkowników, ponieważ dzięki nim można stworzyć unikalny charakter wewnątrz pomieszczenia.

modne płytki do łazienki	Gres jest dodatkowo odporny na zarysowania, łatwy w czyszczeniu i nie chłonie wody – łazienka będzie więc nie tylko ładna, ale także funkcjonalna. Popularne w ostatnim czasie jest także tworzenie ciekawych kompozycji z płytek w dwóch kolorach oraz stosowanie dekorów. Dekory to płytki ozdobne, na których wykonane jest dodatkowe zdobienie. Najczęściej producent konkretnych płytek do łazienki posiada w swojej ofercie także różne rodzaje kafli ozdobnych, dzięki czemu korzystając z jednego katalogu produktów, można stworzyć pełną aranżację przestrzeni. Jest to bardzo praktyczne również pod względem montażu – jeden zakład produkcyjny ma we wszystkich swoich oddziałach te same standardy produkcji, co zniweluje do minimum możliwość powstawania odchyłek wymiarowych, dzięki czemu okładzina będzie prezentowała się znacznie lepiej. Duże płytki montuje się tak samo jak mniejsze, stosując odpowiedni klej oraz fugę.

Nie warto oszczędzać na tych dwóch materiałach, ponieważ zapewniają one jakość wykonanej okładziny. Jeżeli fuga zacznie się wypłukiwać, to po czasie może okazać się, że płytki zaczną odpadać przez wsiąkająca w szczelinę wodę. Koszt naprawy często jest wysoki, ponieważ wiąże się z wymianą całego pokrycia – dlatego lepiej zapobiegać niż leczyć.

Więcej na stronie https://www.misjalazienka.pl/