łopata

Jakie usługi wykona się koparko-ładowarką?

Uniwersalność jest świetną cechą każdego urządzenia, z którym ma się przyjemność obcować, szczególnie w przypadku maszyn budowlanych. Rozwiązania wyposażone zarówno w ramię przeznaczone do wybierania zbędnego materiału, jak i układ ładujący znajdujący się na froncie traktora pozwalają na wykonanie wielu usług. Konstrukcja tego typu pojazdu budowlanego pozwala na montowanie przeróżnych akcesoriów, które zwiększają jego praktyczność. W takim razie, czym właściwie jest ten czterokołowiec?

Zastosowanie usług koparko-ładowarką

Usługi koparko-ładowarkaUrządzenia o połączonych funkcjach są świetnym rozwiązaniem w przypadku rozległych i złożonych prac ziemnych. Mowa w tym przypadku o rozbiórkach, które pochłaniają wiele roboczogodzin bez wykorzystania odpowiedniego sprzętu. Oczywiście możliwe jest wykonanie tej samej pracy bez wykorzystania specjalistycznych urządzeń, jednak należy liczyć się z tym, że znacznie wzrośnie koszt wykopów oraz ich czasochłonność. Oferowane usługi koparko ładowarką są bardzo kompleksowe, od niwelowania zbędnego terenu, po dokładną meliorację i kopanie sztucznych stawów. Wiele firm dopasowuje swoją ofertę do lokalnie panujących warunków oraz występujących problemów, w związku z czym czasami można spotkać się z firmą wykonującą oczka wodne bądź czyszczącą rowy melioracyjne.

łopataCiągniki wyposażone w ramiona hydrauliczne pozwalają na wykonanie wykopów, załadunek i transport materiałów, wywóz śmieci i gruzu, wykurzenia i rozbiórki. Ceny uzależnione są oczywiście od wielkości zlecenia, w przypadku krótkich prac ziemnych kwoty wynoszą kilkaset złotych. Należy jednak pamiętać, że każdy specjalista, który zostanie zamówiony do wykonania określonego zadania, wyceni je w zależności od ilości przepracowanych godzin. W przypadku Polski średnie ceny oscylują w okolicy 160 zł. W przypadku niewielkich prac w gruncie błędem byłoby skorzystanie jednocześnie z usług koparki oraz ładowarki. Każda z maszyn wymaga operatora, w związku z czym koszty się podwajają. Dbając o swój portfel, należy skupić się na urządzeniach, które wykonają rozmaite zlecenia.

Myśląc nad zagospodarowaniem własnego terenu, warto zastanowić się, czy samodzielność jest rzeczywiście opłacalna. W przypadku wielu innych prac własnoręczne radzenie sobie z problemami bądź zadaniami pozwala na zaoszczędzenie dużej ilości pieniędzy. Niestety w przypadku rozległych prac w gruncie więcej wyniesie nas zakup specjalistycznego osprzętu aniżeli jedna roboczogodzina profesjonalisty w swoich fachu. Każde zlecenie wyceniane jest na bazie wykonanej pracy w określonym czasie, zaleca się skontaktowanie się ze specjalistami w celu oszacowania ostatecznych kosztów.