wieszaki łazienkowe

Jakie wieszaki łazienkowe wybrać?

Istnieje wiele praktycznych dodatków i akcesoriów do wyposażenia łazienki, które mogą stanowić również jej niebanalną dekorację. Niezależnie od tego, czy właściciele preferują wystrój nowoczesny, czy detale w nieco staroświeckim wydaniu, połączyć ich mogą ciekawie zdobione elementy codziennych artykułów łazienkowych.

Wieszaki dopasowane do łazienki

wieszaki łazienkoweBardzo uniwersalnym i praktycznym dodatkiem jest na przykład wieszak, który dzięki dekoratorskiej inwencji współczesnych designerów może być także ciekawym elementem wystroju, który nada wnętrzu unikatowego charakteru. Urządzając łazienkę, warto pamiętać o tym, by była ona nie tylko piękna, ale także komfortowa. Praktyczne dodatki, takie jak wieszaki, półki i stojaki mogą zaprowadzić we wnętrzu wizualny ład i porządek. Ułatwiają one także segregację przedmiotów codziennego użytku, co podniesie znacząco funkcjonalność wnętrza. Polecane wieszaki łazienkowe w sklepie znajdują się zazwyczaj na dziale z armaturą łazienkową. Nie sposób ich nie dostrzec, ponieważ występują w wielu rozmiarach i kształtach – nawet tych największych i najbardziej niebanalnych.

wieszaki łazienkoweSłużą one zarówno do wieszania ręczników i odzieży domowej, ale także akcesoriów kąpielowych i wiszących flakonów z kosmetykami. Dzięki temu są one zawsze pod ręką, a komfort korzystania z pomieszczenia znacznie się poprawia. Tak wyposażona łazienka jest nie tylko oazą wygody, ale także jest miła dla oka. Istnieje wiele typów wieszaków łazienkowych, wśród których największą popularnością cieszą się ich podwieszane modele. Głównie dzięki temu, że umieszczone na ścianie nie zabierają miejsca w pomieszczeniu. Jest to więc najlepsze rozwiązanie dla małych łazienek, gdzie każdy centymetr robi różnicę. Jeśli natomiast łazienka jest obszerna, a lokatorzy cenią sobie oryginalne i okazałe elementy dekoracyjne, to warto postawić na duży i mieszczący wiele przedmiotów wieszak retro, który pomoże utrzymać wnętrzu funkcjonalny charakter. Dzięki swoim większym rozmiarom daje on możliwość rozwieszenia przy korzystaniu z kąpieli szlafroków, ubrań, ręczników oraz podręcznych akcesoriów. Do wyboru jest wiele typów, kształtów, kolorów i materiałów wieszaków, wśród których znaleźć można na przykład oryginalne mosiężne wieszaki retro. Świetnie sprawdzają się one we wnętrzach loftowych, rustykalnych oraz vintage.

Stanowią nie tylko funkcjonalny przedmiot do powieszenia podręcznych drobiazgów w łazience, ale także swoisty element dekoracyjny pomieszczenia. Można do nich z powodzeniem dobrać pasujące stylistycznie baterie umywalkowe, wannowe, prysznicowe lub bidetowe, co tworzy niezwykle zgrany zestaw.