żaluzje zewnętrzne

Jakie zalety mają żaluzje zewnętrzne?

Jest wiele rodzajów żaluzji, które można podzielić ze względu na miejsce montażu (wewnętrzne i zewnętrzne), użyty materiał do ich produkcji (np. aluminium, drewno, tkanina), czy też sposób podnoszenia (ręczny lub automatyczny). Jednak nie w każdym budynku każdy rodzaj żaluzji się sprawdzi. Czasem nie pasują one estetyką, czasem za słabo blokują dostęp światła słonecznego od strony południowej.

Solidne i trwałe żaluzje

żaluzje zewnętrzne W związku z tym obecnie bardzo popularne stały się aluminiowe żaluzje zewnętrzne – mazowieckie. Zaznaczając przy tym że są one wykonywane też z innych tworzyw. Jakie mają one zalety? Oczywiście największa z nich to możliwość całkowitego zablokowania światła słonecznego. Całkowicie spuszczone rolety sprawią, że w pomieszczeniu zapanuje całkowita ciemność. To idealna opcja dla osób, którym przeszkadza nawet mała ilość światła podczas zasypiania, czy też dla osób, które mieszkają przy ulicy i latarnie bardzo im świecą w okna. Żaluzje można oczywiście opuszczać tylko trochę lub prawie do końca, dzięki czemu w pokoju będzie bardzo ciemno, ale przez dziurkowane otworki między przęsłami żaluzji będą prześwitywać słońce. Druga zaleta tych żaluzji to ochrona przed nagrzewaniem się pomieszczenia. Zwykła roleta nie da takiego efektu. Nagrzewanie się jest szczególnie kłopotliwe latem, w pokojach zlokalizowanych od południa. Wtedy po kilku dniach upałów temperatura we wnętrzu będzie nie do zniesienia.

żaluzje zewnętrzne A zasłaniając roletami okno na cały dzień można znacząco spowolnić ten proces. Z drugiej strony zimą żaluzje zewnętrzne pozwalają ograniczyć straty ciepła. Solidna roleta zewnętrzna będzie chroniła przed włamaniem. Jest ona nie tylko trwała, ale także dosyć ciężka i trudna do podważenia. Zatem potencjalny złodziej musiałby złożyć niemało siły, żeby ją sforsować, co także zajęłoby mu dużo czasu. Na pewno zatem żaluzja chroni przed kradzieżą. Nowoczesna roleta może mieć też wzmocniony pancerz czy dodatkowe rygle, które jeszcze bardziej ją wzmocnią. Warto zaznaczyć, że żaluzje zewnętrzne tłumią także dźwięki z zewnątrz, więc są polecane do domów przy ruchliwych arteriach miasta, czy jeśli za płotem mieszkają sąsiedzi lubiący puszczać głośno muzykę.

Żaluzje zewnętrzne na pewno mają więcej zalet niż te wewnętrzne. Blokują dostęp słońca, tłumią odgłosy z zewnątrz, chronią przed nagrzewaniem się pomieszczenia, jak również przed włamaniem. Kupując najwyższej jakości roletę zewnętrzną trzeba jedynie się upewnić jak długą ma gwarancję producenta i czy firma ją sprzedająca oferuje także jej montaż u klienta.