pranie wykładzin

Kiedy potrzebne jest pranie wykładzin?

Wiele osób ma w domu czy w firmie wykładzinę. Jest ona często łatwiejsza w utrzymaniu niż gruby, puszysty dywan, a do tego pokrywa całą posadzkę, a nie tylko jej część. Wykładzina jest estetyczna, przyjemna w dotyku, dodatkowo wytłumia hałasy. Można kupić wykładzinę w rolce, jak również w kafelkach, pozwalających na ułożenie niesamowitego wzoru na podłodze.

Szybkie i fachowe pranie wykładziny

 pranie wykładzin O wykładzinę trzeba jednak dbać i nie chodzi tylko o odkurzanie. Oczywiście, w firmie warto odkurzać wykładzinę przynajmniej dwa razy w tygodniu, w domu wystarczy raz. Jednak odkurzacz usunie z powierzchni wykładziny jedynie powierzchowne zabrudzenia, takie jak kurz, czy piasek. Często niezbędne jest profesjonalne pranie wykładzin w Warszawie, Krakowie, czy Wrocławiu. Kiedy warto jest je zamówić? Na pewno kiedy wykładzina jest poplamiona. Środki domowe czy takie które kupuje się w supermarketach poradzą sobie z plamami świeżymi i delikatnymi. Nie ma jednak opcji, by plama po czerwonym winie, buraczkach, czy farbie została usunięta. Niezbędne jest fachowe pranie ekstrakcyjne, oferowane przez specjalistyczne firmy.

 pranie wykładzin Tylko ta opcja sprawi, że plamy znikną na zawsze, a nie że jedynie zostaną rozjaśnione czy usunięte połowicznie, co nie daje dobrego efektu. Jednak pranie dywanów nie jest usługą zamawianą jedynie wtedy, kiedy poplamimy dywan. Również warto jest raz do roku wyprać wykładzinę by odświeżyć jej kolor i usunąć zalegające głębiej zabrudzenia. Takich zabrudzeń się nie zauważa, bo wykładzina po prostu jest równomiernie zanieczyszczona, nie ma jednej widocznej plamy. Jednak staje się ona poszarzała, traci swój kolor. Pranie ekstrakcyjne sprawi, że będzie ona wyglądała jak nowa. Opcję prania warto też zastosować wtedy, kiedy chcemy pozbyć się z niej nieprzyjemnego zapachu. Dotyczy to głównie miejsc, w których palone są papierosy lub tam gdzie mieszkają zwierzęta. Dym papierosowy przenika włókna wykładziny, a wietrzenie czy odkurzanie go nie usunie. Również jeśli mamy psa czy kota to pranie jest niezbędne by usunąć zalegającą sierść z dywanu, jak również usunąć nieprzyjemne zapachy. Reasumując, pranie wykładziny przydaje się wtedy kiedy chcemy z niej pozbyć się brzydkich zapachów, czy zabrudzeń, jak również wtedy, kiedy chcemy ją odświeżyć, by wyglądała jak nowa.

Pranie nie trwa długo, wykładzina wyschnie w kilka godzin, będzie idealnie czysta i ładnie pachnąca. Warto jest przynajmniej raz do roku zainwestować w ekstrakcyjne pranie, by zachować dobry wygląd wykładziny jak najdłużej, bo samo odkurzanie nie jest wystarczające.