karnisze metalowe podwójne

Kiedy warto wybrać podwójne karnisze?

Istnieje wiele modnych i praktycznych sposobów na to, by zapewnić okiennicom w mieszkaniu unikatowy i elegancki wygląd. Do najpopularniejszych sposobów zdobienia okien należy montaż stylowego karnisza i zawieszenie na nim dopełniających oryginalnego efektu wizualnego zasłon lub firan. Posiadacze większych pomieszczeń, np. salonów lub sypialni mogą pozwolić sobie na montaż obu, bez ryzyka o to, że pomniejszą one optycznie wnętrze.

Karnisze na firany i zasłony

karnisze metalowe podwójneJeśli ma ono duży metraż, to tego typu dekoracja będzie praktycznym rozwiązaniem dekoracyjnym. Pośród wielu różnych typów ochrony mieszkań przed słońcem lub spojrzeniami sąsiadów, do najbardziej popularnych zaliczyć można wieszanie firanek i zasłon. To połączenie jest niezwykle praktyczne, ponieważ firany chronią wnętrze zapewniając mu estetyczny wygląd, a zasłony skutecznie osłaniają pokój przed nadmiernym nasłonecznieniem. Istnieją jednak pewne typy mieszkań, których wnętrza są szczególnie predysponowane do montażu podwójnej osłony okiennej. Mowa o tych, które posiadają pomieszczenia o dużych metrażach. Jeśli pokoje są małe, to wprowadzenie do nich dodatkowych zasłon na oknach mogłoby optycznie zmniejszyć je jeszcze bardziej. Jeśli jednak lokatorzy mieszkają w dużych, jasnych i przestronnych wnętrzach, to z powodzeniem sprawdzą się w nich solidne karnisze metalowe podwójne, dzięki którym można zawiesić piękne firany i zasłony jednocześnie.

karnisze metalowe podwójneZapewnia to wnętrzu podwójną ochronę przed słońcem i wzrokiem wścibskich przechodniów, co szczególnie docenią osoby zamieszkujące parter lub lokale o oknach sąsiadujących z innymi. Jest to niezwykle eleganckie rozwiązanie, które można dopasować stylistycznie do innych elementów wystroju wnętrza, takich jak lampy, żyrandole lub meble. Zasłony z kolei mogą korespondować kolorystycznie i materiałowo z dywanem lub kanapą. Karnisz wykonany z metalu jest wyjątkowo odporny na uszkodzenia, więc z pewnością posłuży mieszkańcom lokum na lata. Istnieje ogromny wybór wzorów, kolorów i wariantów rozmiarowych podwójnych karniszy. Do niestandardowych pomieszczeń z dużymi okiennicami o oryginalnym kształcie zamówić można modele na wymiar, które będą idealnie dopasowane do okiennicy i całego wnętrza. Bez względu na to, na jaki wariant karnisza zdecyduje się właściciel lokum, będzie to niezwykle trwała opcja wyboru, która zapewni możliwość częstej wymiany osłon okiennych.

Dzięki niemu, wnętrze zyska na eleganckim i stylowym wyglądzie, a także na wizualnej spójności z innymi elementami wyposażenia mieszkania. Jest to też uniwersalne rozwiązanie dla wszystkich osób, które cenią sobie zmiany. Nowe zasłony lub firany pomogą bowiem w szybki sposób zmienić wystrój całego wnętrza, dodając mu przy tym funkcjonalności.