Tani kredyt

Kiedy warto zaciągnąć kredyt na oświadczenie w firmie pożyczkowej?

W ostatnich latach na polskim rynku pojawiło się bardzo dużo szybkich pożyczek. Duży wpływ na rozwój firm pożyczkowych miało obostrzenie przez banki wymogów kredytowych. Osoby, które znajdują się w BIK czy KRD mają niewielkie szanse na to, aby bank pozytywnie rozpatrzył ich wniosek kredytowy. Tani kredyt bankowy znajduje się więc poza ich zasięgiem, a szybka pożyczka bez BIK staje się jedynym rozwiązaniem pozwalającym pożyczyć pieniądze.

Kiedy zaciągnięcie kredytu jest opłacalne?

Tani kredytNajwiększą zaletą szybkich pożyczek na dowód jest łatwy dostęp do nich. Tutaj formalności najczęściej ograniczane są bowiem wyłącznie do niezbędnego minimum. Niektóre firmy wymagają zaświadczeń o dochodach czy poręczycieli, ale jest to raczej rzadką praktyką w sektorze produktów pozabankowych. Najczęściej kredyt na oświadczenie wymaga wyłącznie wypełnienia stosownego wniosku, podpisania oświadczenia o naszych dochodach i przedstawienia dowodu osobistego. Na rynku znajdziemy również pożyczki przez Internet czy telefon, które nie wymagają nawet obecności w firmie pożyczkowej. Nic więc dziwnego w tym, że takie możliwości stają się pokusą dla osób potrzebujących pieniędzy. Szybkie pożyczki są jednak drogie. Wysokie oprocentowanie oraz naliczanie dodatkowych kar umownych, gdy klient spóźni się chociażby dzień z zapłaceniem raty, sprawiają, że produkty pozabankowe wiele osób traktuje podejrzliwie. Taki szybki kredyt dla emeryta, osoby bezrobotnej czy kogoś, kto nie ma udokumentowanych dochodów jest drogi i niekorzystny dla klienta. Może stać się jednak jedynym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki na nieprzewidziane wydatki. Możemy więc zaciągnąć go w sytuacjach, wtedy, gdy nasze nazwisko figuruje w BIK lub potrzebujemy niewielkiej sumy (w banku nie pożyczymy 300 czy 500 zł).

Warto jednak pamiętać o tym, że bankowy kredyt konsolidacyjny zawsze jest korzystniej oprocentowany. Szybka pożyczka nie jest więc dobrym sposobem na spłacanie długów. Osoby, które już wpadły w pętle zadłużenia, nie powinny szukać ratunku w ogólnodostępnych pożyczkach na dowód.