komoda dębowa

Komoda rustykalna do sypialni

Sypialnia, czyli najbardziej prywatne pomieszczenie całego domu, musi być przede wszystkim wygodna i przytulna. Ponadto można nadać jej szczególnego wyglądu i urządzić w konkretnym stylu wnętrzarskim. Styl rustykalny to nurt, dzięki któremu sypialnia stanie się wyjątkowym azylem i miejscem do odpoczynku. Wybór odpowiedniej komody pozwoli wykreować właśnie taką przestrzeń. Komoda w stylu rustykalnym pozwoli odmienić cały wygląd sypialni.

Komoda dębowa — rustykalne zdobienia

komoda dębowaTo mebel wykonany z masywnego drewna, najczęściej w kolorze ciepłego brązu. Ważne, by jej estetyka wpasowywała się w charakter reszty umeblowania. Przy wyborze najlepszej komody warto przede wszystkim dopasować rodzaj drewna do innych mebli. Najczęściej stawia się tutaj na dąb. To iście królewskie drewno nadaje niesamowity klimat, sprawia że wnętrze staje się ciepłe i przytulne. Komoda dębowa rustykalna podkreśla naturalny charakter tego nurtu. W sypialnianej komodzie można nie tylko przechowywać rzeczy osobiste, takie jak ubrania czy dokumenty, ale także eksponować na jej powierzchni wszelkie dekoracje. Dlatego też przy wyborze warto zwrócić uwagę na projekt poszczególnych segmentów. Połączenie szuflad, półek i szafek z drzwiczkami pozwoli na praktyczne zastosowanie tego mebla.

komoda dębowaWiele modeli komód zawiera także ozdobną nadstawkę, dzięki której na górze można odpowiednio wyeksponować wszelkie dekoracje, takie jak wazon z kwiatami czy ramki ze zdjęciami. By podkreślić wiejski styl, można zastosować dekoracyjne wzory na drzwiczkach. Najczęściej dominują tu zdobienia w postaci motywów kojarzonych ogólnie z wsią: kłosów, kwiatów i innych roślin. By powiększyć optycznie przestrzeń sypialni, można zakupić komodę z lustrem. Odbijające się od powierzchni szkła pomieszczenie nada uczucie zwiększenia metrażu. Nie mniej znaczące są tutaj uchwyty. Najczęściej w meblach zaaranżowanych w tym stylu stosuje się mosiężne, ciężkie, uchwyty, nierzadko z pięknymi zdobieniami. Dekoracyjne wycięcia w strukturze mebla nadają całości wiejskiego charakteru. Przy wyborze komody warto pamiętać o tym, że jej masywność ma podkreślać charakter wnętrza, ale nie może całkowicie go zdominować. A zatem jej wymiary są nie mniej znaczące — za duży mebel przyćmi swoimi gabarytami resztę elementów wyposażenia.

By nadać sypialni rustykalnego charakteru, warto postawić na piękną komodę, wykonaną z drewna. Ten prosty trik pozwoli zgoła odmienić wygląd tego pomieszczenia. W stylu wiejskim stawia się przede wszystkim na naturalne surowce, takie jak drewno, a także na zdobienia, by nadać meblom wygląd stylizowany na dawne czasy.