lampy sufitowe spotline

Lampy sufitowe dobrane do pomieszczenia

Lampy sufitowe to najczęściej wybierany rodzaj lamp. Składa się na to wiele powodów. Na pewno wybór produktów ma tu duże znaczenie. Im jest ich więcej tym łatwiej znaleźć coś, co będzie spełniało nasze oczekiwania w stu procentach. Druga kwestia to względy funkcjonalne. Lampy stojące nie sprawdzą się w kuchni, łazience, czy tam gdzie przebywają dzieci.

Lampy podkreślające wnętrze

lampy sufitowe spotlineO kabel lampy łatwo jest zahaczyć i ją przewrócić, o wypadki nietrudno. Lampy ścienne nie sprawdzają się, bo światło jakie dają nie rozprasza się po całym pomieszczeniu, jest to raczej opcja, punktowa, dodatkowa. Poza tym często na ścianach wieszane są obrazy, zdjęcia, dekoracje, więc na lampy po prostu nie byłoby miejsca. Lampa sufitowa stanowi główne źródło światła, można je dobrać pod względem stylu i koloru do pomieszczenia, można je zastosować nawet w łazience. Największy wybór mamy oczywiście do sypialni, czy do salonu. Tam o wyborze lampy decydują względy estetyczne. Do pomieszczenia nowoczesnego będą pasowały minimalistyczne lampy sufitowe spotline, które podkreślą urok wnętrza. Spotline to marka w której dominuje styl prosty, ale podany w nowej wersji, np. z podwójnymi abażurami. Do stylu skandynawskiego będą pasowały lampy z drewnianymi abażurami lub takie w jasnych kolorach. Do pokoju dziecięcego warto jest wybrać lampy kolorowe, wielobarwne. Lampy sufitowe nie muszą być lampami wiszącymi.

lampy sufitowe spotlineMożna zakupić także lampy typu plafon, gdzie żarówka jest cała zakryta. Taka lampa będzie dawać mniej światła i będzie ono przytłumione. Idealnie będzie pasować do sypialni, czy do innych pomieszczeń gdzie niepotrzebne jest mocne światło, np. spiżarka czy korytarz. Korzystną opcja może być oprawa sufitowa. Tutaj mamy do czynienia z kilkoma małymi źródłami światła. Stosuje się je w kuchniach i łazienkach. Tam zwisające lampy zbierałyby zanieczyszczenia, poza tym to pomieszczenia o dużej wilgotności, która jak wiadomo źle działa na kable elektryczne. Małe żaróweczki zamknięte są w szczelnych oprawach metalowych, najczęściej wykonanych z aluminium. Są lekkie i łatwe do zamontowania. Oprawy pozwalają na skonstruowanie unikalnego oświetlenia, bo można je montować jedno koło drugiej, w liniach, okręgach, czy rozproszone.

Tym sposobem bardziej doświetlimy miejsca przy kuchence czy zlewie, a mniej środek kuchni na którym nic się nie znajduje. Bez wątpienia lampy sufitowe to ciekawa opcja do każdego wnętrza. Warto zaznaczyć, że sprawdza się one także w biurach, a w magazynach czy na halach stosuje się specjalne lampy o dużej mocy.