Materac z pianki wysokoelastycznej

Materace piankowe cieszą się dużą popularnością. Najwięcej osób wybiera te wykonane z pianki poliuretanowej. Jednakże warto wiedzieć, że na rynku dostępne są także produkty z pianki wysokoelastycznej, które charakteryzują się jeszcze lepszymi właściwościami. A najwięcej korzyści przynoszą materace złożone z kombinacji dwóch pianek HR. O co chodzi?

Zalety materaca wysokoelastycznego

komfortowe materace z pianki wysokoelastycznejTaki materac z jednej strony posiada wypełnienie z pianki wysokoelastycznej HR 35 kg/m3, z drugiej zaś z pianki termoelastycznej, która nazywana jest potocznie pianką leniwą. To sprawia, że materac zawsze utrzymuje kręgosłup w prawidłowej pozycji, nie odkształca się, ponieważ wyrób jest odpowiednio elastyczny. Optymalna twardość materaca sprawia, że podczas snu nie “zapadamy się” wewnątrz, dzięki czemu nie ma możliwości, abyśmy obudzili się z bólem kręgosłupa lub innych części ciała. Taki materac jest dlatego polecany parom – nie ma opcji, aby cięższa osoba zapadła się, “wybijając” lżejszą do góry. Materac nie będzie się odkształcał i obie osoby będą zawsze mogły liczyć na tak samo komfortowy sen. Kombinacja dwóch pianek sprawia, że możemy też stosować taki materac na dwa sposoby – z jednej strony materac charakteryzuje się bowiem wysokim poziomem twardości, z drugiej zaś – średnim poziomem.

komfortowe materace z pianki wysokoelastycznejBez problemu dobierzemy więc opcję, która lepiej nam pasuje i zapewnia większy komfort. To dlatego komfortowe materace z pianki wysokoelastycznej są naprawdę dobrym wyborem, mówi się, że posiadają one właściwości ortopedyczne. Polecane są osobom po zabiegach chirurgicznych i tych, którzy są w trakcie rehabilitacji, zapobiega on bowiem pojawianiu się odleżyn, poza tym ma pozytywny wpływ na krążenie krwi. Równocześnie jest to produkt bezpieczny dla alergików, ponieważ pianki nie wywołują żadnych reakcji, zaś zewnętrzny pokrowiec wykonany jest z dzianiny antyalergicznej. Jeżeli borykamy się z problemami skórnymi, również nie powinniśmy się obawiać zakupu takiego materaca, ponieważ bardzo dobrze spełni on swoją rolę. Warto zwrócić uwagę także na to, że na rynku dostępne są materace, których pokrowce zawierają ekstrakt z liści aloesu – chroni on przed roztoczami i pozostałymi mikroorganizmami.

Poza tym ma dla skóry działanie pielęgnacyjne, dlatego jest całkowicie bezpieczny. Dobrze sprawdza się w pomieszczeniach nasłonecznionych, ponieważ odporny jest na promieniowanie UV. Jak widać, producenci materacy proponują wyroby, które charakteryzują się naprawdę wysoką jakością. Z pewnością można więc dobrać produkt odpowiedni do własnych wymagań.