meble dębowe

Meble drewniane – dębowe i inne

Drewno to materiał ponadczasowo, wykorzystywany od wieków do budowy mebli i nie tylko. Z drewna można przecież też tworzyć domy, dekoracje, naczynia, czy biżuterię. Jednak w kwestii umeblowania to materiał dominujący i często ,,podrabiany”. Mamy wiele materiałów drewnopochodnych, takich jak płyty MDF, które imitują wyglądem lite drewno, ale nie mają z nim zbyt wiele wspólnego.

Meble z najlepszego drewna

meble dęboweZ drewna powstają stoły, krzesła, meblościanki i wiele innych. Co trzeba wiedzieć o meblach drewnianych? Na pewno trzeba je podzielić na meble lite, drewnopochodne i mieszane. Meble dębowe lite to jedne z najbardziej ekskluzywnych towarów. Są drogie, ale to jakość którą się ceni. Dąb to drewno twarde, ale łatwo poddające się obróbce. Odporne na uszkodzenia i zarysowania, eleganckie i luksusowe. Czasem żeby obniżyć ich cenę stosuje się połączenia ,,prawdziwego” drewna z płytami drewnopochodnymi. Przykładowo, blat biurka może być w pełni drewniany, a jego nogi z płyty lub też drewno jest cienką warstwą okładziny przymocowaną na konstrukcji z płyt. Drewno to doskonały materiał na wszelkiego rodzaju umeblowanie. Tworzy się z nich meble do domów, biur, obiektów usługowych i sklepów. Całe wyposażenie można stworzyć z drewna. Warto zaznaczyć, że modne jest łączenie tego materiału z metalem, szkłem, czy tekstyliami. Przeszklona ława kawowa będzie świetnie się prezentować w każdym salonie, a metal wzmocni strukturę mebla.

meble dęboweTapicerowane krzesła i fotele sprawdzą się w jadalni, czy w biurze, z pewnością będą nie tylko dobrze wyglądały, ale będą tez wygodne. Co warto wiedzieć o meblach z drewna? Mają wiele zalet, co już zostało wspomniane. Warto jest je jednak trzymać z daleka od źródła ognia oraz wody. Drewno to materiał palny, więc trzeba je trzymać z dala od kominka i pieców grzewczych. Do kuchni, czy łazienki można stosować meble drewniane, jednak trzeba je okresowo olejować, by zabezpieczyć je przez wilgocią. W przeciwnym razie drewno się wypaczy, czyli będzie pęcznieć i się odkształcać. Nie można zapominać o gatunku drewna. Sosna to drewno bardzo jasne, niemal białe, heban natomiast bardzo ciemny. Drewno rodzime nadaje się lepiej do formowania nietypowych kształtów, ze względu na to że jest miękkie i elastyczne. Drewno egzotyczne jest bardziej odporne na wilgoć i wysokie temperatury, ale trudniejsze w obróbce.

Można je za to stosować również na podwórku. Podsumowując, meble z dębu czy innych gatunków drewna to sprawdzona opcja w kwestii wyposażenia dowolnych wnętrz. Zarówno w domu, jak i w firmie każdy będzie z nich zadowolony.