rekuperacja

Moje plany na nowy dom: rekuperacja i klimatyzacja

Kiedy zaczęłam myśleć o nowym domu, moim priorytetem stały się komfort codziennego życia i energooszczędność. Sprawiło to, że wybrałam projekt domu energooszczędnego, a teraz wybieram, co ma się w nim znaleźć.

Kielecka rekuperacja i świeże powietrze

rekuperacjaMieszkam na śląsku, w Katowicach, a planuję przeprowadzkę pod Częstochowę. Mam już dość zanieczyszczonego powietrza i upałów w blokach, dlatego postanowiłam, że w moim domu koniecznie musi się znaleźć rekuperator. Rekuperacja kielce pozwoli mi cieszyć się świeżym powietrzem bez konieczności otwierania okien, co dodatkowo wpłynie na zmniejszenie strat ciepła, jakie powoduje taki wietrzenie. Dzięki nawilżaczowi powietrza i filtrom, powietrze będzie dodatkowo posiadało odpowiedni poziom wilgotności i zostanie pozbawione zanieczyszczeń, które teraz bardzo mi przeszkadzają. Będzie więc idealne dla mnie i dla zdrowia moich dzieci, które mają alergie na pyłki i wiosną oraz latem nieustannie źle się czują. Im więcej myślę o tym rozwiązaniu, tym bardziej jestem przekonana, że podjęłam dobrą decyzję co do sposobu wentylacji w domu. Chcę połączyć rekuperator z klimatyzatorem, aby w domu nawet latem panowała przyjemna temperatura. W czasie upałów nie mogę spać z gorąca i źle mi się oddycha, dlatego klimatyzacja będzie idealna dla mnie i pozwoli mi czuć się dobrze w moim nowym domu.

Nie mogę już doczekać się przeprowadzki pod Częstochowę. Chociaż dom dopiero zaczął powstawać, ja już mam w głowie pełne wyposażenie i wystrój. Najbardziej jednak cieszę się z tego, że dom będzie bardzo komfortowy i zdrowy.