izolacje przemysłowe firmy

Najlepsze izolacje do przedsiębiorstwa

Firmy działające w branży przemysłowej często mają problem ze znalezieniem odpowiednich materiałów budowlanych. Fabryka, hala magazynowa, czy przetwórnia to budynki, które powinny być solidniejsze, bardziej odporne na rozmaite uszkodzenia np. wynikające z drgań maszyn. Również niemniej ważna jest dobra izolacja.

Odporne na ogień izolacje

 izolacje przemysłowe firmyW końcu w takiej fabryce używa się różnych odczynników, jest też często bardzo gorąco i wilgotno. Niepalne izolacje przemysłowe firmy będą odporne na wysokie temperatury. Oznacza to nie tylko fakt, iż nie spalą się w kontakcie z ogniem, ale też to, że pod wpływem ciepła nie rozmiękną, nie stracą swojego kształtu, czy właściwości izolacyjnych. Izolacje w formie materacy zakłada się np. na turbiny czy rury wydechowe. Nagrzewają się one nawet do kilkudziesięciu stopni Celsjusza. Dzięki izolacji nie oddają one ciepła do powietrza, zatem w hali fabrycznej będzie chłodniej. Z drugiej strony izolacja pozwala na odzysk ciepła i zapobiega wychłodzeniu się maszyny, która ma chwilową przerwę w działaniu – niektóre maszyny mają długi czas rozruchu bo muszą się rozgrzać. Izolacja przemysłowa musi być także odporna na uszkodzenia mechaniczne. Podczas przenoszenia towarów, jady wózkiem widłowym, czy dokonywaniu napraw łatwo byłoby o zerwanie, pęknięcia, czy odkształcenia izolacji.

 izolacje przemysłowe firmyNa szczęście wspominane materace izolacyjne mają także wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. Są miękkie, więc nie da się w nich zrobić wgnieceń. Materiał zewnętrzny jest powlekany aluminium czy teflonem, czy czyni go odpornym na zarysowania, czy zrobienie dziury. Dobra izolacja nie może też wymagać częstej wymiany, czy konserwacji. W końcu w jednej fabryce mogą być setki urządzeń z taką izolacją, a jej wymiana zajęłaby wieki. Opisywane materace zapinane są na haczyki, czy pasy, więc zakładanie i zdejmowanie jest błyskawiczne. Zdjąć izolację trzeba na przykład wtedy kiedy dokonuje się naprawy danego urządzenia lub kiedy zostaje ono sprzedawane. Zdjęty materac wróci do swojej pierwotnej formy i można go potem zastosować na nowej maszynie. Dzięki wspomnianym pasom łatwo jest dopasować izolację tak, by nie była ani za ciasno ani za luźno założona, bo wtedy będzie nieskuteczna.

Kończąc rozważania, warto kupić odpowiednią izolację do maszyn czy budynków przemysłowych. Izolacja pozwala na spore oszczędności w zakresie odzysku ciepła, jak również sprawia, że powietrze się tak nie nagrzewa. Dobra izolacja będzie tak samo dobrze ,,działała” po latach od zakupu, a także będzie można ją wielokrotnie używać.