meble do szatni

Najlepsze meble do szatni

Przedszkole, szkoła, świetlica to miejsca gdzie nasze dzieci mają czuć się swobodnie i radośnie. O bezpieczeństwo i dobre samopoczucie pociech czuwa wykwalifikowana kadra, która stanowi najważniejszy punkt każdej placówki edukacyjnej bądź też wychowawczej. Jest jednak jeszcze jeden element, który jest bardzo istotny w instytucjach zajmujących się maluchami. Mowa tu o wyposażeniu wnętrz.

meble do szatniKażdy szczegół powinien być przemyślany i dostosowany do potrzeb najmniejszych jak i tych trochę większych Sale powinny być przestronne, wyposażone w pomoce dydaktyczne, zaś meble dostosowane do wzrostu użytkowników. Jest to istotne ze względów typowo medycznych, jak i świadczą o indywidualizacji podopiecznych. Nawet mniej istotne pomieszczenia powinny „zapraszać” swoim wyglądem. Szatnia to zawsze pierwsze pomieszczenie, z którym zapoznaje się dziecko trafiające np. do żłobka, czy przedszkola. Nie tylko zresztą dziecko. Rodzic na podstawie szatni ocenia estetykę wnętrza i jego użyteczność.
Meble do szatni powinny być, zatem wytrzymałe i stabilne. Powinny zapewniać dziecku bezpieczeństw, co wyklucza meble kołyszące się lub niestabilnie umocowane. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest sprawą priorytetową. Mając na uwadze, że meble są przeznaczone dla dzieci powinny, zatem być kolorowe i żywe, ażeby pozostawiała w pamięci dziecka pozytywny obraz placówki. Szare kolory powodują niechęć i smutek, co może pogłębiać smutek dziecka zawiązany z rozstaniem. Meble do szatni dziecięcej powinny podobnie, jak wszystkie inne meble posiadać odpowiednie certyfikaty, świadczące również o bezpieczeństwie. Takie meble przechodzą liczne testy, zanim trafią do sklepu, a potem do polskich przedszkoli.

Zatem kupując wyposażenie do przedszkola, żłobka czy szkoły warto zwrócić uwagę na wiek dziecka, jego wzrost, a także o walory estetyczne. Nie zabierajmy dziecku szansy by poczuć się dobrze, nawet w miejscu odległym od jego rodzinnego domu. Warto przy zakupie samemu poczuć się maluchem i wejść w jego skórę. Wtedy dokonamy najlepszego wyboru.