rolety

Nowoczesne warianty rolet wewnętrznych

Różnego rodzaju dekoracje okienne to dziś powszechny element wystroju wnętrza. Dostępność różnych materiałów, a także wzorów i kolorów, daje niezliczone możliwości kombinacji i dopasowań. Oprócz często spotykanych rolet wewnętrznych (rzymskich czy typu „dzień-noc”), żaluzji (pionowych i poziomych), rynek oferuje jeszcze rolety w zabudowie oraz wariant mini. Co do tego pierwszego modelu, wykonana zwykle z materiału.

Zalety i rodzaje rolet wewnętrznych

roletyIch konstrukcja polega na tym, że zasłaniają, skądinąd nieestetyczne, prowadnice. Poza tym posiada samozwalniający mechanizm, co pozwala zatrzymać roletę w każdym położeniu. Przy czym nie przeszkadza w korzystaniu z okna. Jeśli chodzi natomiast o typ mini, określane są jako bezinwazyjne. Ich system wyposażony jest w żyłkę, która z kolei poprowadzona jest z tyłu tkaniny, i po opuszczeniu rolety, jest niewidoczna dla użytkownika. Odmiana ta zwykle jest nakładana na ramę okienną, dlatego też nie wymaga nawiercania. Jednocześnie mocowanie pozwala na korygowanie naprężeń żyłki. To idealnie rozwiązanie dla osób, które nie chcą rezygnować z rolet materiałowych, a chcą za to uniknąć tworzenia dziur w ramie okna. W końcu nie zawsze wychodzi nam to dobrze. Jako że są praktyczne i łatwe w montażu właśnie, cieszą się coraz większą popularnością wśród klientów.

roletySą też łatwodostępne. Gwarantują przyjemny mrok podczas słonecznych dni, jak również osłaniają przed wzrokiem przechodniów i sąsiadów. Wobec tego to niezwykle funkcjonalne rolety Szczecin to jeden z regionów posiadający bogatą ofertę w zakresie takich ozdób okiennych. Oprócz szerokiej gamy produktów o różnych wzorach, kolorach i strukturach materiału, specjaliści z tamtejszych firm proponują także pomoc w doborze jak najlepszego rozwiązania. Podczas indywidualnej rozmowy omawiają bowiem wszelkie detale dotyczące oczekiwań i potrzeb inwestorów. Jednocześnie dostosowują wybrany model do aranżacji danego pomieszczenia. W tym czasie dokonują rzetelnych pomiarów. Następnie projektują i solidnie montują całą konstrukcję. Ich profesjonalizm i doświadczenie zapewnia wygodę i bezpieczeństwo użytkowania rolety przez wiele lat.

Wszystkie rodzaje rolet i żaluzji to wyjątkowy i funkcjonalny sposób na estetyczną termoizolację mieszkania. Latem dają upragniony chłód, a jesienią i zimą zatrzymują ciepło. Ponadto są proste w obsłudze oraz w utrzymaniu w czystości. Wystarczy je albo wyprać, albo przetrzeć wilgotną ściereczką. Są też niezwykle trwałe, bo odpowiednio wzmocnione. To stosunkowo tani i niebanalny element, który uzupełni niemal każdy wystrój. Z pewnością zadowoli on nawet najbardziej wymagającego inwestora.