Odpowiednie ocieplenie budynków gwarantuje niższe koszty eksploatacyjne, zwiększa trwałość całej konstrukcji i poprawia komfort użytkowania. Obecne trendy budowlane restrykcyjnie podchodzą do kwestii izolacji termicznej i akustycznej. Ważna jest także hydroizolacja dachu, fundamentów oraz ścian.
Ocieplanie poddasza pianką i remonty
Wielu właścicieli budynków zbudowanych przed wieloma laty decyduje się obecnie na gruntowe remonty obejmujące ocieplanie poddasza pianką. Straty ciepła przez dach są bardzo duże. Odpowiednie uszczelnienie dachu od wewnątrz i zewnątrz chroni także przed pojawienie się grzyba i pleśni, które powstają najczęściej w zawilgoconych budynkach. A co ze ścianami? Czy izolacje natryskowe można wykorzystać także tutaj? Tradycyjną metodą ocieplania ścian jest układanie płyt styropianowych. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszy się także wełna mineralna, która jest niepalna i wyróżnia się połączeniem wysokich parametrów akustycznych oraz termicznych. Jednak ocieplanie pianką zapewni wyższą szczelność (nawet 100 procent)Warto zwrócić uwagę na to, że piankę poliuretanową tworzą połączone ze sobą komórki o bardzo niskiej nasiąkliwości. Dzięki temu materiał ten stanowi izolację termiczną i hydroizolację w jednym. Kolejną zaletą, która wyróżniają się izolacje natryskowe jest bardzo prosty proces aplikacji materiału.
Specjalne agregaty pozwalają bardzo szybko ocieplić duże powierzchnie, co wiąże się z obniżeniem kosztów prac budowlanych. Pianka błyskawicznie twardnieje i tworzy sztywną powierzchnię. Można ją nakładać na cegły, a nawet bezpośrednio na beton.