ocieplenia pianką pur

Pianka PUR – tani sposób na ocieplenia

Ocieplenie budynku wydaje się być oczywistością, w końcu każdemu zależy na właściwym komforcie termicznym wewnątrz domu. Jak jednak można wyczytać z raportu opublikowanego przez Instytut Ekonomii Środowiska, znacząca większość budynków nie jest właściwie ocieplona lub w ogóle nie posiada żadnej termoizolacji. W 2014 roku aż 72% domów jednorodzinnych kwalifikowało się do ocieplenia, gdyż 1,9 miliona budynków (38%) miało bardzo niski standard izolacji cieplnej, natomiast 1,7 miliona (34%) posiadało wyłącznie ocieplenie ścian o grubości do 8 centymetrów.

Skuteczne ocieplenie pianą

ocieplenia pianką pur Co ma wpływ na tak zaniżone standardy? Wiele osób rezygnuje z ociepleń bądź dociepleń swoich budynków, głównie ze względów finansowych. Nie da się ukryć, że jeszcze kilka lat temu montaż izolacji cieplnej był bardzo kosztowny, a sam proces nanoszenia styropianu bądź wełny czasochłonny. Zatrudnieni fachowcy musieli przez kilka dni montować termoizolację, przez co właściciel budynku zmuszony był zapłacić od kilkuset do kilku tysięcy złotych, w zależności od ocieplanej powierzchni. Współcześnie stosowane środki otwierają nowe możliwości dla domowników, gdyż nie są drogie, ich zamontowanie zajmuje bardzo mało czasu, a przy tym są bardzo skuteczne. Mowa tutaj o piance poliuretanowej, którą bardzo często wykorzystuje się do ocieplania budynków. Jest ona rozpylana za pomocą specjalnego pistoletu, przez co dociera nawet w trudno dostępne miejsca.

ocieplenia pianką pur Po zaledwie kilkugodzinnym ocieplaniu wnętrza bądź ścian zewnętrznych wszelkie szczeliny zostają załatane, a tym samym poprawia się termoizolacja budynku. Pianka PUR szybko wysycha, dlatego z jakości wykonanych zadań będzie można cieszyć się błyskawicznie. Gdzie można skorzystać z takich usług? Praktycznie w całym kraju. Polecane są, chociażby niedrogie ocieplenia pianką PUR w mazowieckim, między innymi w Warszawie. Dlaczego usługi są takie tanie? Przede wszystkim z uwagi na to, że fachowcy nie muszą poświęcać zbyt dużo swojego czasu, aby zamontować izolację, a sam proces montażu nie zagraża bezpieczeństwu pracownika. Dzięki rozpyleniu pianki poliuretanowej na ścianach swojego domu nie trzeba martwić się o komfort termiczny podczas następnych, chłodnych dni.

Izolacja może być wykonana dowolnej grubości w zależności od potrzeb osoby zainteresowanej. Im więcej pianki zostanie zużyte, tym automatycznie właściciel budynku będzie musiał zapłacić nieco więcej. Zaleca się wybór tego rodzaju ociepleń, gdyż jest najskuteczniejszy, najłatwiejszy w montażu, a przy tym przystępny cenowo.