meble do kuchni na wymiar

Projektowanie na miarę

Świadome projektowanie jest bardzo istotne niemalże w każdej gałęzi architektury i designu. Niezależnie od tego, czy przygotowujemy projekt nowego obiektu, aranżację ogrodu lub wnętrza czy tworzymy zarys sztuki użytkowej ważne jest, aby podążać za tzw. „estetyką codzienności”, która pozwoli nam na połączenie wygody, trwałości oraz funkcjonalności całokształtu realizacji założeń projektowych i pozwoli na nabranie lekkości formy.

Meble do kuchni w pełni dopasowane

meble do kuchni na wymiarObecnie mamy do czynienia z ewolucją w obrębie gustu odbiorcy architektury. Stopniowo odchodzimy od surowej konwencji na rzecz klimatycznego elektyzmu czy podkręcenie charakteru wnętrza za pomocą intrygujących dodatków, pozwalając tym samym na efektowne wypełnienie przestrzeni. Obecnie w projektowaniu użytkowym, takim jak np. meble, lampy itp. projektanci coraz częściej biorą pod uwagę także zmieniającą się świadomość potencjalnych klientów. Podczas, gdy na pierwszy plan wysuwają się aspekty związane z dbałością o środowisko również branża designerska czy wzornictwo stawiają na wykorzystywanie w pełni ekologicznych materiałów. W kuchniach coraz częściej można spotkać się ze wzrostem popularności renowacji odlschoolowych mebli, niczym z babcinej kuchni w stylu lat 60. Renowacja vintage’owych kredensów, kuchenki kaflowe i fajansowa zastawa to dziś atrybuty kuchni prawdziwych pasjonatów.

meble do kuchni na wymiarZarówno dla małych jak i dużych przestrzeni funkcjonalnym rozwiązaniem są meble do kuchni na wymiar, które pozwalają na pełne dopasowanie parametrów zabudowy oraz indywidualne rozmieszczenie szafek, szuflad czy zastosowanie innych rozwiązań ułatwiających organizację pracy w trakcie gotowania. Pełną zabudowę możemy kupić na popularnych portalach internetowych już od około 600,00zł. Wykonane z wytrzymałych materiałów i pokryte wysokiej jakości okleiną pozwolą nam stworzyć odporną na wszelkiego typu zabrudzenia czy kontakt z wodą przestrzeń pracy. Innym rozwiązaniem może być zamówienie indywidualnego projektu kuchni. Wówczas możemy liczyć na wykonanie mebli z materiałów najwyższej jakości, np. z litego drewna. Ceny tego typu zabudowy zaczynają się od około 3000,00zł. Spersonalizowany projekt mebli kuchennych umożliwi efektywne zwiększenie przestrzeni roboczej, np. za pomocą zabudowania poszczególnych elementów wyposażenia AGD takich jak zmywarka czy piekarnik.

Wówczas z powodzeniem możemy na górze zamontować solidny blat i cieszyć się swobodą w trakcie przygotowywania posiłków. Ciekawym rozwiązaniem może być także zastosowanie tzw. wyspy, szczególnie wtedy gdy mamy do czynienia z małymi przestrzeniami czy chcemy odseparować część kuchenną od salonu czy jadalni.