Moskitiera

Rodzaje moskitier

W zależności od tego, gdzie mieszkamy i jak wyposażony jest nasz dom, do dyspozycji mamy różnego rodzaju praktyczne moskitiery, chroniące latem nasze wnętrza przed owadami. Warto dokładnie zapoznać się z katalogami, bowiem liczba dostępnych na rynku moskitier oraz ich zastosowania jest naprawdę imponująca.

Jaką moskitierę wybrać?

MoskitieraI tak klasyczna najprostsza moskitiera ramkowa przystosowana jest do wszelkiego rodzaju okien, zarówno drewnianych, jak i plastikowych, oraz drzwi tarasowych i balkonowych. Zapewnia bezinwazyjny montaż oraz wykonanie na zamówienie. Możemy wybrać odpowiadający nam kolor siatki i ramki tak, by moskitiera estetycznie pasowała do wnętrza. Świetnie sprawdzi się w każdym pokoju, gdy wieczorową porą zechcemy wywietrzyć pomieszczenie. Idealnie odcina insektom dostęp do środka, jednocześnie wpuszczając nieograniczoną ilość światła i świeżego powietrza. Z kolei moskitiery drzwiowe otwierane montuje się głównie w oknach balkonowych. Są zabezpieczone zamkami magnetycznymi, dzięki czemu mocno i stabilnie trzymają się ramy nawet w gorszych warunkach pogodowych. Dodatkowa uszczelka oraz uchwyty chronią siatkę przed rozerwaniem. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się w ostatnim czasie moskitiery plisowane stosowane na drzwiach balkonowych i tarasowych. Siatka ma formę harmonijki, którą można składać i rozkładać, przesuwając ją po specjalnej cienkiej prowadnicy.

MoskitieraDzięki temu moskitierę możemy całkowicie zwinąć tak, że pozostaje niewidoczna oraz rozwinąć na dowolną szerokość, gdy okaże się potrzebna. Moskitiera tego typu świetnie nadaje się do drzwi każdego wymiaru. Obecnie w wielu miejscowościach naszego kraju można napotkać to innowacyjne rozwiązanie, jakim jest moskitiera plisowana Warszawa, Gdańsk czy Poznań oraz okolice tych największych polskich miast oferują dziesiątki firm zajmujących się produkcją i sprzedażą tego typu osłon. Dzięki możliwości całkowitego zwinięcia, moskitiera plisowana zajmuje bardzo mało miejsca. Ponadto wydłużamy w ten sposób jej żywotność i oszczędzamy na kolejne sezony. Inny popularny typ to moskitiery rolowane stosowane we wnękach okiennych oraz drzwiowych. Można je zamontować bezinwazyjnie, bez ryzyka niszczenia ramy. Dzięki temu, że rolowana odmiana moskitiery posiada sprężynowy mechanizm, możemy swobodnie opuszczać i podnosić siatkę na dowolną wysokość, zupełnie jak domową roletę. Moskitiera rolowana posiada prowadnice wykonane z aluminium oraz solidną wytrzymałą konstrukcję. Oknom znajdującym się na poddaszu dedykowane są z kolei moskitiery dachowe.

Bez względu na to, który z dostępnych wariantów wybierzemy, efekt będzie tak samo satysfakcjonujący. Nasz dom otrzyma potrzebną dawkę świeżego powietrza i nasłonecznienia oraz pozostanie przy tym wolny od wszelkich insektów. Szeroka oferta moskitier jest gwarancją, że bez problemu dopasujemy tego typu osłony do naszych wnętrz, ciesząc się zarówno z ich przydatności, jak i z estetyki wykonania.