roleta w łazience

Roleta materiałowa – wygodny sposób na przesłonienie okna

Materiałowe rolety okienne mogą być wykonane na wymiar lub w jednym z uniwersalnych rozmiarów. Podział rolet materiałowych dotyczy tego, z czego są zrobione, jakie jest ich przeznaczenie i jak są zamontowane. Bydgoskie firmy dostarczające rolety oferują także usługę profesjonalnego montażu do ściany, sufitu lub ramy okiennej.

Wykonanie rolet na wymiar pozwoli na ich dopasowanie do niestandardowych wymiarów okien

rolety okienneGotowe rolety o standardowych wymiarach są tańsze i dostępne od ręki, bez oczekiwania na ich wyprodukowanie. Popularnym i nowoczesnym rodzajem przesłon okiennych są rolety dzień noc. Są one wykonane z pasów materiału, które ułożone są naprzemiennie. Mają zaciemniający i transparentny charakter, a użytkownik może dopasować poziom ich skuteczności. Pozwala to na regulację poziomu zaciemnienia w pomieszczeniu. Klasycznym rozwiązaniem są rolety rzymskie. Nie zwijają się one na rolkę, ale składają w harmonijkę – odbywa się to dzięki sznurkom wszytym w materiał rolety. Podczas ściągania sznurka fałdy materiału nakładają się na siebie. To dobre rozwiązanie pośrednie między roletami, a klasycznymi zasłonami. Rolety rzymskie różnią się od siebie także mechanizmami.

roleta w łazienceStandardowym rozwiązaniem jest mechanizm sznurkowy, ale jest on też najbardziej awaryjny. Wysokiej jakości wzorzyste rolety materiałowe w Bydgoszczy kupić można w marketach budowlanych, sklepach z artykułami do domu, a także bezpośrednio od producentów. Rolety mogą być schowane w kasecie przestrzennej lub płaskiej, dzięki czemu materiał jest mniej narażony na zabrudzenie. Materiał rolety przesuwa się po prowadnicach wykonanych z żyłki. Takie rozwiązanie wymaga inwazyjnego systemu montażu. Prostszym modelem jest roleta wolnowisząca. Jej montaż jest bezinwazyjny, można go przeprowadzić przy pomocy kleju lub zakładanych na ramę okienną haczyków. Osoby, które szukają bardziej funkcjonalnych rozwiązań, powinny zainteresować się roletami plisowanymi – umieszczony między dwoma poprzeczkami materiał układa się podobnie do wachlarza.

Poziom zaciemnienia zależy od rodzaju rolety i użytego materiału. W sypialni warto zastosować roletę zaciemniającą, która posiada podgumowaną warstwę. W kuchni dobrze sprawdzi się roleta plisowana, która pozwoli na takie ustawienie, które będzie najbardziej korzystne podczas gotowania. Rolety materiałowe dostępne są w szerokiej kolorystyce, zarówno jednolitej, jak i wzorzystej. Kolor rolety należy dopasować do charakteru wnętrza. Rolety dzień noc pozwalają na największą kontrolę nad poziomem zacienienia.