Sonda pionowa

Sondy pionowe to rury, które mają miejsce w odwiertach. Odwierty wykonywane są na głębokość do 120 m. Najlepiej, gdy sonda przygotowywana jest indywidualnie dla klienta. Wtedy można dostosować jej wymiar ma życzenie klienta. Zadaniem sondy pionowej jest dostarczenie energii z wód podziemnych do pompy ciepła, której funkcją jest ogrzewanie całego budynku. Ten sposób ogrzewania domu jest jednym z najlepszych sposobów, ponieważ jest to bardzo ekologiczne. Można sporo zaoszczędzić, a do tego nie szkodzi się środowisku naturalnemu.

pompa ciepła1Ważne jest również to, że w ten sposób można ogrzewać małe i duże budynki, bez względu na to czy są prywatne czy publiczne. Firmy korzystają z różnych sposobów wydobycia ciepła ze studni. Metoda contractor polega na tym ze wokół studni należy umieścić środki, które zwiększą przewodność ciepła i umożliwią regenerację termiczną gruntu. Wnętrze studni natomiast wypełniane jest wodą i roztworem glikolu. Nie trzeba się martwić o to czy będzie trzeba ponieść dodatkowe koszty, ponieważ dobra firma z pewnością zadba o to, by wszystko było zgodne z projektem. W razie komplikacji wszystko zostaje korygowane, więc klient nie musi przejmować się tym, że coś pójdzie nie tak. Jest to jeden z kilku sposobów.

Firmy zajmujące się odwiertami powinny być w posiadaniu takiego sprzętu, który nie będzie wymagał transportu samochodem ciężarowym. Firma musi być przygotowana, by dotrzeć nawet do najbardziej trudnych lokalizacji. Klienci natomiast powinni być przygotowani do tego, że ich działka może zostać trochę zniszczona, ze względu na działanie sprzętu. Bardzo trudno tego uniknąć. Wiercenie studni jest ciężką sprawą. Jest kilka czynników, które decydują o możliwości wykorzystania właściwości wód głębinowych. Jest to przede wszystkim wydajność studni, mineralizacja wody, temperatura oraz dostępność warstwy wodonośnej.

Każdy klient będzie z pewnością zadowolony z sond pionowych. Ich działanie będzie sprawne. Musi być wykonane profesjonalnie z użyciem odpowiedniego sprzętu.