silniki elektryczne

Szerokie zastosowanie silników elektrycznych

Silniki elektryczne są coraz szerzej wykorzystywanym rozwiązaniem, poczynając od łodzi, samochodów, narzędzi budowlanych, przez narzędzia stosowane w naszych gospodarstwach domowych. Na coraz bardziej wszechstronne używanie prądu pozwala coraz łatwiejsze jego pozyskiwanie w każdym miejscu, między innymi za pomocą agregatów.

Silnik wysokiej jakości

silniki elektryczneCo więcej jest to ekologiczne rozwiązanie, co w naszych czasach, w których klimat coraz bardziej się ociepla, jest nie lada zaletą. Dzięki silnikom elektrycznym zmieniamy energię elektryczną w mechaniczną. Dzięki temu jesteśmy w stanie wykonywać różne prace czy też przemieszczać się w pojazdach wykorzystujących taki napęd. Ze względu na budowę wyróżniamy między innymi silniki szeregowe (bardzo duża prędkość obrotowa zależna od obciążenia) wykorzystywane w napędach lokomotyw, trolejbusów i rozrusznikach samochodów, oraz bocznikowe (uzwojenia połączone w sposób równoległy) stosowany w napędach obrabiarek, pomp, dmuchaw i kompresorów. Możliwe jest również połączenie obydwu rozwiązań – silnik szeregowo-bocznikowy, który jest pozbawiony głównej wady odmiany szeregowej, mianowicie do rozbiegania nie wymaga obciążenia. Są stosowane jako silniki o dużej mocy, tam gdzie występuje ciężki rozruch – do napędów okrętowych mechanizmów pokładowych, pras, dźwigów oraz walcarek.

silniki elektryczneChcąc nabyć silniki elektryczne ze sklepu, musimy zwrócić uwagę na kilka kwestii, przede wszystkim solidne wykonanie oraz wysoką jakość materiałów. Jest to najistotniejszy element maszyny, dlatego żywotność silnika najczęściej będzie odpowiedzialna za odpowiednio długie działanie urządzenia. Warto również dobrać odpowiedni silnik do naszych potrzeb, w każdym sklepie będziemy mieli bogaty wybór urządzeń, między innymi silników jednofazowych, trójfazowych, wyposażonych w hamulec lub obce chłodzenie. Są one wykorzystywane zarówno w przemyśle, rolnictwie, budownictwie, jak i w gospodarstwach domowych. Silniki elektryczne są również coraz częściej skutecznie wykorzystywane w samochodach, czym konstruktorzy chcą przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego. Możliwe więc, że za jakiś czas silniki elektryczne będą powoli wypierać powszechne dziś silniki spalinowe.

Z pewnością rozwiązanie to będzie coraz szerzej wykorzystywane w naszej codzienności, co przy coraz powszechniejszym stosowaniu odnawialnych źródeł energii, wymiernie przyczyni się do ochrony środowiska naturalnego. Chcąc zapoznać się ze szczegółami budowy konkretnego silnika elektrycznego i jego zastosowania, możemy sprawdzić dane i specyfikację danego produktu w internecie.