drzwi zewnętrzne

Wybór stolarki do domu – drzwi zewnętrzne

Wybór odpowiedniej stolarki budowlanej jest szczególnie istotny, bowiem od niej w głównej mierze zależy bezpieczeństwo oraz komfort życia w mieszkaniu. Współczesny rynek oferuje duże możliwości w wyborze odpowiednich okien i drzwi, dlatego zakup tych przedmiotów powinien być jak najlepiej przemyślany.

Przy zakupie stolarki budowlanej zewnętrznej, to znaczy okien i drzwi, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na parametry, które te produkty posiadają. Podstawową rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jest współczynnik przenikania ciepła oznaczany symbolem U. Od niego w głównej mierze zależy, czy okna są energooszczędne i posiadają odpowiedni system uszczelnienia. Dla przykładu, okna popularnej firmy Drutex Iglo energy wyposażone w energetyczny system uszczelnienia zapewniają wysoki stopień energooszczędności, dzięki czemu – niezależnie od warunków atmosferycznych – zachowany jest optymalny stopień ciepła w mieszkaniu. Jest to możliwe właśnie dzięki niskiemu współczynnikowi U, który odpowiedzialny jest za te szczególne cechy. Innym bardzo ważnym parametrem są właściwości akustyczne okien. Oferowane przez Dobroplast okna PCV charakteryzują się optymalną izolacyjnością akustyczną dzięki zastosowaniu kilku komór profilów o odpowiedniej szerokości. Dzięki tym szczególnym cechom, właściciele tych okien zaoszczędzić mogą na ogrzewaniu, bez potrzeby wykorzystywania maksymalnej mocy grzejnika.

W przypadku drzwi zewnętrzne pod uwagę trzeba wziąć te same parametry, co przy oknach, jakkolwiek maksymalny dopuszczalny poziom współczynnika przenikania ciepła wynosi 2,6 W/m²K. Natomiast oprócz właściwości akustycznych, ważne są także parametry wodoszczelności oraz odporności na działanie warunków atmosferycznych. Firma Voster zajmująca się produkcją drzwi oferuje wiele rodzajów materiałów, dzięki którym Klient może wybrać drzwi dostosowane do własnych oczekiwań.

Inną firmą, która także jest godna polecenia jest Centurion, która w swej ofercie posiada drzwi wykonane w najnowszej technologii podzielonej na typ pokrycia oraz konstrukcji.