Rolety antywłamaniowe

Zalety aluminiowych krat rolowanych

W obecnych czasach jednym z najwyższych priorytetów jest dążenie do bezpieczeństwa. Wiele się mówi o różnych włamaniach i sytuacjach, w którym złodzieje dewastują praktycznie cały sklep w celu znalezienia najcenniejszych przedmiotów. Właśnie przez to coraz więcej czasu i pieniędzy poświęca się na rozbudowane systemy antywłamaniowe oparte o alarmy i bezpośredni kontakt z policją. Czasami jednak wystarczy zainwestować w bardzo bezpośredni sposób radzenia sobie z natrętnymi włamywaczami.

Rolety antywłamaniowe jako profilaktyka przeciw kradzieżom

Kraty antywłamanioweWłaśnie takim sposobem mogą być specjalne rolety antywłamaniowe, które najczęściej można spotkać przy okazji wszelkiego rodzaju sklepów niemających standardowego wejścia przez drzwi. Takie sklepy zwykle mieszczą się w centrach handlowych, ale nierzadko można na nie trafić także na dworcach kolejowych lub innych przestrzeniach skupiających w sobie większe liczby ludności. Zwykle jest tak, że wszystkie te punkty handlowe mieszczą się w obrębie jednej, zamkniętej przestrzeni i ważne jest, aby klienci mogli swobodnie poruszać się między nimi. Standardowego wejścia z drzwiami nie stosuje się również z powodu swojego rodzaju trudności logistycznych wynikających z samej specyfiki przestrzeni.

Rolety antywłamanioweWłaśnie dlatego aluminiowe kraty rolowane są najrozsądniejszym i najpowszechniejszym rozwiązaniem. Mają one dwie podstawowe zalety: po pierwsze, są niezwykle wygodne w użytkowaniu. Po ich zainstalowaniu wystarczy nacisnąć przycisk, aby roleta się opuściła i skutecznie odgrodziła wnętrze sklepu od pozostałej części obiektu. Po drugie, są niezwykle wytrzymałe. Aluminiowa krata gwarantuje solidne zabezpieczenie przed próbą zniszczenia jej, chociaż na pierwszy rzut oka aluminium może wydawać się materiałem nietrwałym, jest to jednak jedynie stereotyp. Rolety antywłamaniowe z tego tworzywa doskonale wpisują się w potrzebę stworzenia trwałej zapory, co zdecydowanie pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo zawartości samego sklepu. Warto też wspomnieć o tym, że profile aluminiowe, z których takie rolety są wykonane, zwykle mają w sobie liczne otwory zdradzające bycie przedmiotem procesu perforacji. Dzięki temu ludzie przechadzający się obok takiego sklepu mogą zawsze zwrócić uwagę na jakiś produkt, który przykuje ich uwagę, a następnego dnia wrócą po niego i dokonaną zakupu.

Ostatnim elementem, który może nie ma walorów antywłamaniowych, ale na pewno nie jest bez znaczenia, to możliwość przemalowywania takich krat, dzięki czemu mogą one lepiej wpisać się w charakter sklepu i nie będą odznaczać się zimnym kolorem aluminium. Kraty antywłamaniowe to idealny sposób na zabezpieczenie swoich towarów przed włamywaczami.