bramy przesuwane

Zalety przemysłowych bram przesuwnych

Każde przedsiębiorstwo przemysłowe musi pamiętać o konieczności odpowiedniego zabezpieczenia swojej siedziby. Zdecydowanie najlepszym wyjściem w takiej sytuacji okazuje się być odpowiedniej jakości brama. Ważne jest jednak dobranie odpowiedniego rodzaju, szczególnie w tych przypadkach, gdy w danym przedsiębiorstwie jest ograniczona ilość wolnego miejsca.

Dlaczego warto posiadać przemysłowe bramy przesuwane?

bramy przesuwaneBramy skrzydłowe nie będą zbyt dobrym wyjściem, ze względu na konieczność pozostawienia dużej ilości wolnego emisją, co jest konieczne do tego, aby móc w pełni otworzyć taką bramę. Znacznie lepiej sprawdza się w takiej sytuacji szerokie bramy przesuwne – Poznań jest miastem, gdzie można je zamówić bez większych problemów. Główne zalety takich właśnie bram to przede wszystkim wytrzymała konstrukcja, połączona z dużą prostotą użytkowania. Co więcej, prosta, bez progowa konstrukcja BRAM przesuwnych sprawia, że są one znacznie mniej podatne na usterki mechaniczne, w porównaniu do innych rodzajów bram. Działanie takiej bramy oparte jest o zastosowane w niej wyprofilowane szyny, połączone z wózkowymi łożyskami jezdnymi. To właśnie dzięki nim, możliwy jest tak płynny i bezproblemowy ruch skrzydła bramy.

ogrodzenieOprócz niskiej awaryjności, bramy takie mają jednak także szereg innych zalet. Z cała pewnością warto wymienić tutaj ułatwioną komunikację gdyż brama ta nie musi być otwarta do końca, aby umożliwić przejście przez nią. Komunikację tą można jeszcze uprościć, poprzez montaż w skrzydle bramy drzwi wejściowych. Dodatkowo, bramy przesuwne mogą być wyposażone w inne udogodnienia na specjalne zamówienia. Mowa jest tutaj na przykład o oknach, które mogą być zamontowane w plastikowej, lub aluminiowej ramie i mogą mieć praktycznie dowolny kształt. Dodatkowe przeszklenia w skrzydle takiej bramy pozwalają zaś zwiększyć ilość światła dziennego w danym obiekcie przemysłowym. Przemysłowe bramy przesuwne mogą być otwierane ręcznie, lub też być wyposażone w specjalny siłownik elektryczny. Dzięki temu, skrzydło bramy może się przesunąć na przykład gdy zamontowane w nim czujniki wykryją ruch, lub też po naciśnięciu specjalnego przycisku.

Popularność bram przesuwnych z roku na rok dynamicznie się zwiększa. Co więcej, mowa jest również o tych bramach, które mają być stosowane w zastosowaniach przemysłowych. W przypadku tych bram jednak, bardzo ważne jest, by ich wygląd oraz konstrukcja, były dostosowane do indywidualnych wymogów danego przedsiębiorstwa. Mowa jest tutaj na przykład o dodatkowych drzwiach w skrzydle bramy, czy też o sposobie ich otwierania.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na stronę www.drzwibramyokna.pl!