trwała blachodachówka we Wrocławiu

Zalety wrocławskiej blachodachówki

Nowoczesne budownictwo odchodzi od drogich rozwiązań na rzecz tych tańszych, które jednak przynoszą podobne efekty. Tak dzieje się na przykład w przypadku pokryć dachowych. Dawniej stosowana dachówka ceramiczna powoli jest wypierana przez niedrogie odpowiedniki.

Charakterystyka dobrej blachodachówki

trwała blachodachówka we WrocławiuJednym z takich alternatywnych rozwiązań jest trwała blachodachówka we Wrocławiu stosowana zarówno w budownictwie jedno- lub wielorodzinnym, jak i przy projektowaniu obiektów o przeznaczeniu komercyjnym. Stalowe pokrycie charakteryzuje najwyższa jakość – wytrzymałość, trwałość oraz ekskluzywny wygląd naśladujący dachówkę ceramiczną. Wrocławscy producenci proponują taką blachodachówkę w formie modułowej, co sprawia, że montaż trwa zdecydowanie krócej niż układanie pojedynczych dachówek. Możemy zdecydować się na przykład na blachodachówkę o prostym kształcie, jednak z dodatkowymi tłoczeniami dolnej falistej krawędzi, co nadaje jej atrakcyjny wygląd. Równocześnie jednak zwraca uwagę odpowiedni projekt przedniej krawędzi modułu blachodachówki. Dzięki specjalnej konstrukcji krople wody opadowej nie będą zalegać, a mogą swobodnie spływać na dół. To sprawia, że blachodachówka nie jest narażona na korozję. Jeśli chodzi o korozję mechaniczną, i na to moduły blachodachówki są zabezpieczone, ponieważ ich ułożenie zostało wykonane w taki sposób, aby blachy nie rysowały się. Nie dopuszcza się więc do powstawania ognisk korozji.

trwała blachodachówka we WrocławiuJeżeli zdecydujemy się na takie pokrycie dachowe, nie musimy przejmować się wykonywaniem wierceń do zamocowania blachodachówki w sposób mechaniczny. Wszelkie otwory na wkręty i uszczelki zostają bowiem wykonane w fabryce przez producenta. W dodatku nowoczesne propozycje producentów zostały zaprojektowane w ten sposób, aby mocowanie blachodachówki było niewidoczne – dzięki temu takie pokrycie doskonale naśladuje to tradycyjne wykonane z dachówek ceramicznych. Jeżeli zależy nam na materiale, który charakteryzują najlepsze parametry techniczne, powinniśmy zdecydować się na blachodachówkę ogniowo ocynkowaną, gdyż jest ona dzięki temu idealnie zabezpieczona przed działaniem negatywnym czynników zewnętrznych, które mogłyby prowadzić do korozji. Bez wątpienia blachodachówka od dobrego wrocławskiego producenta posiada wiele zalet.

Niektóre firmy testują swoje produkty na przykład w agresywnych środowiskach przemysłowych czy morskich, dzięki czemu mają pewność, że blachodachówka sprawdza się w każdych warunkach. Jeżeli zależy nam na nowoczesnym pokryciu dachowym – z pewnością z wrocławskiej blachodachówki będziemy całkowicie zadowoleni.