meble betonowe

Beton w ogrodzie

Posiadanie własnego ogrodu wymaga życia zgodnie z rytmem otaczającej nas przyrody – wszelkie zabiegi pielęgnacyjne, jakie musimy wykonać są uzależnione od pory roku, a także panujących warunków pogodowych. Ogród to odpowiedzialność, dlatego nie chcemy inwestować w rozwiązania, które są nietrwałe, choćby były nie wiadomo jak piękne. W szczególności mam na myśli wyposażenie ogrodu w postaci donic na rośliny, czy metody wykonania ścieżek, a także wyboru mebli. Drewno co roku trzeba impregnować, wiklina jest nietrwała, kamień szybko się nagrzewa, a plastik łatwo psuje. Co wybrać, aby nie musieć co roku inwestować na nowo w ogród?

Meble betonowe w ogrodzie

meble betonoweBeton architektoniczny. Ten materiał konstrukcyjny jest pewnego rodzaju synergią pomiędzy pięknem a praktycznością. Obecnie wiele firm zajmujących się od lat produkcją betonu różnej klasy, zajmują się także formowaniem z niego akcesoriów, mebli, a także materiałów do wykończenia wnętrz i właśnie ogrodów. W ich propozycjach możemy znaleźć płytki z betonu architektonicznego, donice betonowe, a także płyty betonowe dekoracyjne. To od nas zależy, czy zamiast kamienia na ścieżce, ułożymy ją z płytek betonowych, które nie odbiegają jakością i designem od kamienia, a znacznie wolniej się nagrzewają. Podobnie jest z wyborem pomiędzy ceramiką a betonem w przypadku donic. Meble betonowe są z pewnością dużo trwalsze niż ich ceramiczne odpowiedniki, a dzięki rozwojowi techniki, mogą przybierać przeróżne, nawet bardzo fantazyjne kształty. Wszystko to jest wynikiem współpracy inżynierów materiałowych z designerami, którzy zmieniając formy szalunkowe i składy mieszanek betonowych chcieli stworzyć uniwersalny, ale wytrzymały materiał konstrukcyjny.

Beton architektoniczny może zatem sprawdzić się i w naszym ogrodzie, wystarczy zapytać specjalistów w dziedzinie projektowania terenów zielonych o radę w tym temacie, a oni z pewnością pomogą nam dobrać najlepsze rozwiązania do naszej przestrzeni ogrodowej.