Brama garażowa

Bramy segmentowe – co warto wiedzieć?

Dzisiejsza technologia zapewnia wiele różnych innowacyjnych rozwiązań w montażu i funkcjonowaniu bram garażowych.  Instalacja właściwych drzwi garażowych musi być oczywiście poprzedzona odpowiednią analizą i pomiarami naszego podjazdu, by dobrać takie, które zapewnią maksymalny komfort użytkowania. Na co należy zwracać szczególną uwagę podczas wybierania bramy do garażu?

Idealna brama garażowa

Dom z bramą garażowąPodstawowa kwestia to wielkość podjazdu i warunki, jakie stwarza. Jeśli jest zbyt krótki i nie daje wystarczająco dużej przestrzeni, zawęzi nam opcje wyboru bramy. Duże znaczenie ma też to, czy podjazd jest stromy czy płaski. A może wręcz nie dysponujemy podjazdem na swojej posesji i wyjazd z garażu wychodzi wprost na ulicę? Na wybór drzwi wjazdowych do garażu wpływ ma również to, czy jest on ogrzewany czy nie. Jeśli go ocieplamy, wówczas musimy dobrać takie, które będą najlepiej odcinać dopływ zimnego powietrza z zewnątrz, by pobór ciepła był jak najbardziej ekonomiczny. W zależności od wyżej wymienionych czynników, możemy wybierać spośród bram segmentowych bocznych lub górnych, uchylnych, rolowanych oraz fasadowych. Na polskim rynku nie brakuje ekip budowlanych, które z powodzeniem montują bramy garażowe segmentowe Kartuzy i inne mniejsze miejscowości w województwie pomorskim to tylko kilka z wielu miejsc Polski, gdzie realizowane są tego typu usługi.

Brama garażowaBez wątpienia, szczególnym zainteresowaniem cieszą się obecnie bramy segmentowe między innymi z tego względu, że nie wymagają wolnej przestrzeni na zewnątrz garażu. Zbudowane z kilku połączonych ze sobą paneli, unoszą się do góry lub w bok, wzdłuż ściany, w zależności od typu. Dzięki charakterystycznej konstrukcji, zabierają minimalną ilość miejsca w garażu, przylegając ściśle do powierzchni. Są niezwykle szczelne i bardzo dobrze izolują pomieszczenie, więc są szczególnie polecane w garażach ocieplanych. Bramy segmentowe pochodzące od uznanych producentów posiadają specjalne ryglowanie w prowadnicy, które uniemożliwiają podważenie bramy. Ościeżnice są zabezpieczone przed korozją. Poza tym brama segmentowa posiada niezbędny system antyprzeciążeniowy, dzięki któremu drzwi nie zgniotą przeszkody leżącej na jej drodze. Nie musimy się obawiać zniszczenia przedmiotu leżącego na ziemi ani uszkodzenia bramy. Zamontowany w mechanizmie pas zębaty odpowiadający za właściwy ruch bramy nie wymaga smarowania ani innych metod konserwacji. To dobry wybór dla osób, które chcą zaoszczędzić miejsca na podjeździe i mają ogrzewany garaż.

Zarówno wariant górny, jak i boczny spełnią oczekiwania klientów. Bramy segmentowe to gwarancja bezpieczeństwa i niezawodności w codziennym użytkowaniu. Na rynku istnieje tak szeroki wybór bram garażowych, że z pewnością każdy wybierze odpowiedni dla siebie wariant.