centralny odkurzacz

Centralny odkurzacz w przyzwoitej cenie

Odkurzanie jest jedną z podstawowych czynności, jakie wykonujemy aby posprzątać w naszych mieszkaniach. Kurz jest jednym z największych wrogów porządku i odpowiedniej czystości w pomieszczeniach naszego domu.

Centralny odkurzacz o dużej mocy

centralny odkurzaczJest to także jedna z najbardziej irytujących czynności do wykonywania, wiele osób ma problemy z wrażliwymi oczami, śluzówką nosa, lub są po prostu alergikami. Dlatego też odkurzacz wzbijający masy kurzu w powietrze powoduje bardzo nieprzyjemne odczucia u takich osób. Często jest to łzawienie, podrażnienie nosa, gardła, drapanie w płucach i gardle i kaszel. Sprzątać jakoś trzeba, więc wiele osób jakoś przez to przechodzi męcząc się z tradycyjnymi metodami sprzątania. Nawet odkurzacz wodny nie jest w stanie usunąć tego efektu wyrzucania pyłu pomimo jego wysoce wydajnej filtracji. Czy ta sytuacja nie ma jednak żadnego wyjścia, czy trzeba się męczyć? Otóż nie, istnieje inny sposób, który pozwala na całkowite pozbycie się tego problemu. Jest to instalacja odkurzacza centralnego, która cały swój system ma schowany gdzieś w odległym pokoju, najczęściej w garażu, lub w piwnicy. Sama sposób odkurzania jest o wiele bardziej komfortowy, gdyż nie musimy za sobą nosić często ciężkiego i nieporęcznego odkurzacza, który dodatkowo dmucha w nas gorącem i zebranym wcześniej pyłem.

centralny odkurzaczWszystko odbywa się na zasadzie gniazd ssących znajdujących się w ścianach budynku do których podłączamy wąż i możemy dowolnie odkurzać co chcemy w pokoju. Standardowa długość węża to 9 metrów, więc nie powinniśmy się obawiać, że nam go zabraknie, gdyż pozwala on na odkurzenie 100m2 z jednego gniazda. Wielu osobom wydaje się, że tego typu instalacja jest niezwykle droga ze względu na fakt, że trzeba ją instalować wewnątrz ścian i dodatkowo zakupić jednostkę centralną. Jednak jest to myślenie błędne, gdyż taka instalacja w cale nie jest dużo droższa, można ją zrobić nawet za około 3 tysiące, jednak taka przyzwoitej jakości będzie wynosić około pięciu. Dobrej jakości robot do odkurzania kosztuje około 3 tysięcy, nie wspominając o odkurzaczach kominkowych, czy wodnych wysokiej jakości. Patrząc na to z tej perspektywy, tani centralny odkurzacz nie jest niczym dziwnym, gdyż też kosztuje praktycznie tyle samo, a posiada znacznie większą moc i skuteczność. Całość zużytego powietrza z kurzem i małymi cząsteczkami stałymi wyrzucana jest na zewnątrz budynku, a zatem działa on pozytywnie dla naszego zdrowia.

Dodatkowo jego użytkowanie jest bardziej oszczędne, gdyż worki w nim wystarczy wymieniać co około 3-5 miesięcy, a zużywa on mniej energii, gdyż nie jest włączony ciągle i często posiadamy włącznik ssania na rączce węża co pozwala kontrolować zużycie energii.