Co jest bardziej opłacalne – wynajem czy kupno mieszkania?

Mieszkania na sprzedaż są dziś na ogół bardzo drogie. Jeśli chcesz kupić mieszkanie to musisz liczyć się z wysokimi kosztami, większość osób nie może więc pozwolić sobie na kupno mieszkania na sprzedaż z dnia na dzień. Na ogół trzeba starać się o kredyt na mieszkania na sprzedaż, co nie zawsze jest takie proste, gdyż są to kredyty na bardzo wysokie kwoty, naturalnym jest więc to, że konieczne jest spełnianie pewnych określonych wymagań, aby taką pożyczkę dostać.

mieszkanieOczywiście wiele osób spełnia wymagania stawiane przez placówkę bankową, a więc może dostać kredyt na zakup mieszkania Bielsko. Raty kredyty są bardzo różnorodne, wszystko zależy od tego na jaką kwotę bierzesz kredyt, na jaki czas, liczy się także rodzaj oprocentowania oraz jego wysokość. Tak więc możesz płacić raty w wysokości 500zł miesięcznie, 1000zł miesięcznie a nawet 3tysiące miesięcznie – ciężko jednoznacznie określić wysokość rat. Z pewnością jednak można je obliczyć przed wzięciem kredytu. Dlatego też wiele osób zastanawia się nad tym czy nie bardziej opłacalne jest wynajęcie mieszkania Bielsko. Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ, jak już wspomnieliśmy, raty za kredyt na mieszkanie mogą być bardzo różnorodne. Podobnie jest z pieniędzmi płaconymi za wynajem mieszkania Bielsko. Czasem możesz płacić 800 złotych dla właściciela za wynajem mieszkania (plus czynsz i rachunki), czasem kwota ta może wynosić 1200złotych bądź też 1500złotych. Jeśli więc rata twojego kredytu miałaby wynieść 500złotych, a za najem mieszkania musiałbyś płacić właścicielowi 1000złotych, to na pierwszy rzut oka widać, że bardziej opłacalne jest kupienie mieszkania.

Często jest tak, że spłacanie kupionego mieszkania na raty wyniesie cię mniej niż opłacanie mieszkania wynajętego. Poza tym pamiętaj, że zakupione mieszkanie jest już twoje – nikt nie ma prawa cię z niego wyrzucić, mieszkasz bowiem w stu procentach na swoim mieszkaniu, możesz je dowolnie zmieniać, remontować, nie musisz się bać kiedy coś się zepsuje. Z pewnością więc mieszkanie na swoim jest bardziej komfortowe.