rekuperacja

Czy rekuperator jest opłacalny?

Koszty zakupu rekuperatora do naszego domu nie należą do najniższych. To właśnie z tego względu głównie, wielu z nas nadal nie decyduje się na ich montaż. Eksperci jednak przekonują nas, że wbrew pozorom, dzięki rekuperacji możemy całkiem sporo zaoszczędzić. Jest to bowiem możliwe, dzięki ich wielu funkcjom.

Po pierwsze wentylacja z odzyskiem ciepła w naszym domu, pozwala nam sporo zaoszczędzić na kosztach ogrzewania domu. Rekuperacja bowiem, odbywa się za pomocą rekuperatora, czyli wymiennika ciepła. Jego głównym zadaniem jest ogrzewanie ciepła nawiewanego do naszego domu ciepłem, które zostaje z niego wywiewane w wyniku wentylacji. Z całą pewnością więc, warto zauważyć, że procentowy odzysk ciepła w tym przypadku jest bardzo duży.
Ponad to, decydując się na system rekuperacyjny-ekofront w naszym domu, możemy również mieć pewność napływu ciałkiem świeżego powietrza, które jest pozbawione wszelkich zanieczyszczeń i pyłków, które często mogą powodować alergie. Wielu z nas, bardzo często zadaje sobie również pytanie, czy rekuperator może także chłodzić. Eksperci twierdzą jednogłośnie, że jak najbardziej może. Jak więc widzimy, dzięki niemu, klimatyzacja w naszych domach okazuje się być jak najbardziej możliwa. Cały proces chłodzenia, polega na schładzaniu powietrza, które napływa do budynku z zewnątrz.

Najważniejsze jest jednak, że system wentylacji mechanicznej pozwala nam na oddychanie przefiltrowanym powietrzem w naszym domu przez cały rok. Wydaje się zatem, że warto inwestować w rekuperator, który posiada możliwość ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń w naszym domu.