plisowane rolety

Dlaczego warto korzystać z rolet plisowanych?

Na konieczność wykorzystywania osłon okiennych zwraca obecnie uwagę coraz większa liczba osób. Wszystko ze względu na fakt, że dzięki nim można zwiększyć poziom prywatności w mieszkaniu. Osłony takie, jak na przykład plisy, są w stanie skutecznie zapobiegać nadmiernemu nagrzewaniu się mieszkania od słońca. W obecnym czasie do jednych z najbardziej popularnych rodzajów osłon okiennych zaliczyć należy z pewnością plisy.

Plisowane rolety – estetyka i funkcjonalność

roletyMimo zbliżonego wyglądu do rolet są one od nich zdecydowanie bardziej funkcjonalne, zachowując jednocześnie lepszą estetykę. Dodatkowo plisy sprawdzą się wszędzie tam, gdzie tradycyjne rolety oraz żaluzje zupełnie by sobie nie poradziły. Chodzi tutaj przede wszystkim o okna dachowe, gdzie zastosowanie rolet, żaluzji czy też zasłon byłoby zupełnie niemożliwe. Plisy poruszają się po szybie dzięki specjalnym prowadnicom. Dzięki nim właśnie ściśle przylegają one do powierzchni szyby. Kluczowe jest jednak ich prawidłowe dopasowanie do danego okna. Tylko w takiej sytuacji będą one prawidłowo spełniać swoje funkcje. Plisy powinny być więc zamawiane i produkowane według indywidualnych pomiarów okna. W szczególności dotyczyć to będzie wszelkich sytuacji, kiedy to wymiary stolarki okiennej mocno odbiegają od wymiarów dominujących na rynku. Jeżeli chodzi o plisowane rolety Szczecin jest miastem, w którym korzysta z nich obecnie coraz większa liczba osób.

plisowane rolety Oczywiście, ten właśnie rodzaj osłon okiennych jest dostępny w kilku zróżnicowanych kolorach. Właśnie dzięki temu możliwe jest bezproblemowe dopasowanie takich właśnie rolet do pomieszczeń wykończonych w zupełnie różny sposób. Kolejną zaletą opisywanych plis jest fakt, że po zwinięciu tworzą one charakterystyczną harmonijkę, a nie chowają się w kasecie. To powoduje, że przy pomocy takich osłon można zasłonić praktycznie dowolną część okna, nie tylko od góry, ale także od jego dołu. Możliwe jest również przysłonięcie jedynie środkowej części szyby, jeżeli na przykład operuje na nią aktualnie słońce.

Plisy okienne w obecnym czasie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Są bowiem rozwiązaniem sprawdzającym się w wielu sytuacjach zdecydowanie lepiej, niż ma to miejsce w przypadku zasłon czy też żaluzji. Specyficzna budowa takich właśnie osłon powoduje, że można przy ich pomocy zasłonić jedynie część szyby, na przykład środkową część okna. Duża baza wariantów kolorystycznych plis okiennych powoduje, że można je bez większego problemu dostosować do pomieszczeń o różnym charakterze oraz wykończonych w różny sposób.