Estetyczne wykończenie wnętrz – grzejniki konwektorowe

Wybór sposobu ogrzewania budynku mieszkalnego jest niezwykle ważną decyzją w momencie budowy domu. Rzutuje ona na wiele lat. Bo o ile meble możemy zmienić w każdej chwili, to wymiana instalacji grzewczej przysparza o wiele więcej zachodu i kłopotów.

grzejnikCoraz bardziej popularną formą ogrzewania domów, są grzejniki konwekcyjne. Swoją popularność zawdzięczają tym, że są funkcjonalne, niedrogie i łatwo dostępne. Szybko się nagrzewają i oddają temperaturę otoczeniu. Obecnie praktycznie wszystkie modele wyposażone są w termostaty, czyli posiadają funkcję regulowania temperatury. Umożliwia to znaczne obniżenie rachunków, co współcześnie jest niezwykle istotne dla większości osób. Grzejniki konwektorowe takie zasilane są za pomocą gorącej wody lub prądu elektrycznego.

Inną formą ogrzewania są nagrzewnice. W domach są rzadko spotykane, ale tu też znalazły swoje miejsce. Ich zaletą jest to, że są one przenośne. tak więc w przypadku, gdy przestają być potrzebne, można je wynieść do garażu lub (w przypadku tych mniejszych) schować do szafy. Źródłem zasilania jest najczęściej prąd elektryczny, rzadziej olej opałowy, woda, paliwa ziemne czy gaz.

Ciągle jednak najpopularniejszą formą ogrzewania są instalacje na paliwo stałe. Dlatego najczęściej w domach mają zastosowanie grzejniki ścienne ( grzejniki pokojowe i grzejniki łazienkowe). Warto zamontować termostaty, co znacznie zmniejszy ilość spalanego opału. Tak więc wybór technologii ogrzewania, wbrew pozorem, wcale nie jest prostą decyzją, jakby się mogło wydawać.