folia solarna

Folia solarna do basenu

Wielofunkcyjnym i tanim rozwiązaniem jest folia solarna do basenów. Jest ona wykonana z folii bąbelkowej. Materiały wykorzystywane do produkcji folii są przyjazne dla środowiska i cechują się większą odpornością na wpływ promieniowania ultrafioletowego oraz środków chemicznych stosowanych w basenie.

Folia solarna jest praktyczna

folia solarnaFolia solarna stanowi przede wszystkim ochronę termiczną basenu – po umieszczeniu jej na wodzie w słoneczny dzień, woda bardzo szybko ogrzeje się do przyjemnej temperatury. Folia solarna podwyższa temperaturę wody o około 8 stopni Celsjusza. W trakcie nagrzewania, bariera stworzona przez folię solarną, zapobiega wyparowywaniu wody- dzięki czemu zmniejsza proporcjonalnie objętość wody, którą będzie trzeba uzupełnić basen, a także ilość środków chemicznych, które również parują wraz z wodą i muszą być uzupełniane. Przykrycie zmniejsza wyparowywanie wody do 85%. Ponadto, dokładne dane wskazują, że koszty uzupełniania i podgrzewania wody w basenie będą dwukrotnie niższe. Przykrycie folią solarną basenu w nocy zapobiegnie utracie ciepła wody, dzięki czemu ogrzewanie w dzień będzie krótsze. Pokrywa z folii solarnej będzie również zabezpieczeniem przed zanieczyszczaniem się basenu- śmieci, liście i kurz gromadzące się na folii, bardzo łatwo można usunąć z powierzchni folii, dzięki czemu czas przeznaczony na sprzątanie basenu stanie się krótszy, tak samo zmniejszy się ilość potrzebnych do tego preparatów.

folia solarnaDane wskazują, że dzięki zastosowaniu folii solarnej, zużycie środków chemicznych zmniejszy się o 50%. Ponadto, uniemożliwi dzieciom korzystanie z basenu bez naszego nadzoru. Folię solarną umieszcza się na basenie za pomocą linek lub pasów elastycznych do bębna nawijającego, dzięki czemu proces jej rozkładania jest intuicyjny, prosty i szybki. Przechowywanie i pielęgnacja folii solarnej nie są niczym skomplikowanym i wymagającym. Na koniec sezonu kąpielowego, zanim nawiniemy folię na bęben, należy przepłukać ją bieżącą, czystą wodą (aby zapobiec szkodliwemu wpływowi środków chemicznych na folię w trakcie przechowywania). Gdy folia solarna jest zwinięta, należy unikać bezpośredniego działania na nią promieni słonecznych i wysokich temperatur.

Gdy przeprowadzamy na basenie procedurę oczyszczania wody za pomocą „szok- chloru”, bezwzględnie należy zdejmować folię solarną z basenu. Folia solarna do basenu jest stosunkowo tania i odporna na panujące na zewnątrz warunki atmosferyczne. Jest dobrą formą zabezpieczenia basenów zewnętrznych. Rolki, na które nawijamy folię, umożliwiają szybkie i łatwe zasłanianie i odsłanianie lustra wody.