Mieszkania na sprzedaż

Gdy nie stać na zakup mieszkania

Jak sami dobrze wiemy zakup mieszkania czy też domu niesie za sobą konieczność zaciągnięcia kredytu w banku. Kredyty te są niestety dosyć wysoko oprocentowane. Zawsze zaciągając kredyt należy oddać o wiele więcej niż się pożyczyło co dla części osób może być praktycznie niemożliwe do oddania.

Co zrobić gdy nie ma pieniędzy na zakup mieszkania?

Mieszkania na sprzedażMieszkania na sprzedaż w Katowicach może i nie osiągają strasznie wysokich cen jednakże nie każdego na nie stać. Podobnie sprawa wygląda gdy mamy na myśli domy na sprzedaż. Ich ceny patrząc obiektywnie nie są przesadzone – bardzo często są niższe niż w innych miastach i niższe niż średnia krajowa. Mieszkania do wynajęcia katowice to świetna propozycja dla osób dla których wzięcie kredytu na zakup mieszkania byłby najgorszą z możliwych decyzji. Jest bardzo ważne szczególnie dla młodych małżeństw których dochód jest niewielki oraz dla studentów czy osób starszych, które z jakiegoś powodu utraciły dotychczasowe mieszkanie lub dom. W przypadku, gdy mieszkania na sprzedaż czy też mieszkania do wynajęcia są za drogie i mogłoby się okazać, że pozostaniemy bez dachu nad głową to świetną opcją pozostają lokale socjalne. Niestety aby otrzymać tego typu lokal należy się niejednokrotnie sporo naczekać, ale zazwyczaj udaje się go otrzymać. Są to mieszkania w których powierzchnia pokoi wynosi co najmniej 10 metrów kwadratowych a w przypadku, gdy tych osób ma być kilka to na każdą osobę przysługuje powierzchnia minimum 5 metrów kwadratowych. Jest to może niedużo ale w większości przypadku będzie musiało wystarczyć. To nieprawda, że mieszkania socjalne przeznaczone są tylko dla osób niepłacących. Są to mieszkania przeznaczone dla wszystkich tych, których z jakiś powodów nie stać aby kupić czy wynająć mieszkanie lub dom. Niestety Polskie realia nie napełniają optymizmem. Za niską wypłatę ciężko się wyżywić a szczególnie, gdy jedna wypłata ma starczyć na nakarmienie kilku osób. Nie stać nas wtedy na dodatkowe opłaty, szczególnie te związane ze spłatą kredytu czy też wynajmem mieszkania.

Bardzo często są to kwoty minimum 1000 złotych miesięcznie co przy dzisiejszych pensjach jest bardzo dużo. Wręcz za dużo. Ogromna część polaków dostaje pensję minimalną za którą ciężko wyżyć a co dopiero popłacić rachunki. Dopóki się to nie zmieni to ludzi nie będzie stać na zakup mieszkań.