krzesła w stylu rustykalnym

Jak połączyć luksusowe krzesła ze stylem rustykalnym?

W ramach aranżacji wnętrz można pozwolić sobie na małe szaleństwa i eklektycznie połączyć kilka nurtów ze sobą. Wiele osób pragnie zaprojektować swoje wnętrze w stylu rustykalnym, ale obawia się, że straci ono na nowoczesności. Dzięki pomysłowym połączeniom tego problemu można łatwo uniknąć. Takie meble jak krzesła mogą nadal prezentować się luksusowo, a jednocześnie rustykalnie.

Luksusowe krzesła w wiejskim, rustykalnym wydaniu

krzesła w stylu rustykalnymStyl rustykalny to ukłon w stronę wnętrz wieku dziewiętnastego czy dwudziestego, gdzie dominowały samodzielnie wykonane meble drewniane. Współczesne meble rustykalne są wykonane na podobną modłę, są stylizowane tak, by w sztuczny sposób je postarzyć. Przetarcia, zacieki farby i duże usłojenie deseni sprawia, że prezentują się leciwie. Krzesła w stylu rustykalnym w większości przypadków wykonane są z drewna o ciepłym kolorze bądź z bardzo jasnych, drewnianych surowców, takich jak brzoza. By nadal prezentowały się nadzwyczaj nowocześnie, można zastosować miękkie obicia czy kolorowe siedziska. Warto pamiętać o tym, że współcześnie we wnętrzach modne jest właśnie nawiązanie do tego stylu. By zachować nowoczesność, nie trzeba stawiać na styl wiejski w całości umeblowania, można zastosować jeden element wyposażenia w tym nurcie, taki właśnie jak krzesła. Styl prowansalski czy skandynawski daje się łatwo łączyć z wiejskim, dzięki czemu można zaaranżować całość wnętrza w tym nurcie, a do tego dopasować luksusowe krzesła w stylu rustykalnym. Najczęściej posiadają one dekoracyjne oparcia.

krzesła w stylu rustykalnymMożna je ustawić nie tylko w kuchni czy jadalni, ale mogą także stać się elementem wyposażenia pokoju gościnnego, dziecięcego, werandy czy sypialni. By wnętrze całego domu w pełni oddawało wiejskiego ducha domu, można zastosować stołki, taborety czy fotele bujane. Patent na rustykalnie zaaranżowane krzesło zawsze opiera się na prostej drewnianej konstrukcji, tak by wyglądało na samodzielnie wykonane przez domownika. Doskonale prezentują się z dodatkami o intensywnych barwach na przykład z poduszkami czy kolorowym obrusem stołu. Krzesła w jadalni powinny zawsze pasować właśnie do stołu, czyli na przykład powinny być wykonane z tego samego rodzaju drewna, lub powinny posiadać ten sam kolor. Wygląd takiego zestawu urozmaici obrus. By wygląd stołu również niósł w sobie pierwiastek nowoczesności, można postawić na ciekawe filcowe obrusy.

Nadanie wnętrzu odpowiedniego charakteru to zadanie niełatwe. Użycie rustykalnych krzeseł nie musi oznaczać rezygnacji z nowoczesnego szlifu. Kilka dodatków aranżacyjnych sprawi, że łatwo będzie można połączyć ten styl z innymi, by zaaranżować swoją przestrzeń domową na staromodną modłę, z zachowaniem wszystkich elementów podkreślających nowoczesność.