montaż systemów rekuperacji

Jak prawidłowo zamontować system rekuperacji?

Wentylacja mechaniczna połączona z systemem odzysku ciepła pochwalić się może coraz większą popularnością. Nic dziwnego, gdyż może się ona przełożyć na wyższy komfort przebywania w danym budynku, ale także i na ograniczenie zużycia energii w dłuższej perspektywie. Aby tak jednak było, bardzo ważny jest prawidłowy montaż tego właśnie systemu. Wiele osób próbuje system ten zamontować samodzielnie, kierując się jedynie wskazówkami znalezionymi w Internecie.

Profesjonalny montaż systemów w Krakowie

 montaż systemów rekuperacji Bardzo ważne jest, aby każdy montaż takiego systemu poprzedzony był wykonaniem odpowiednich pomiarów oraz analizą planów budynku. Każdy montaż rekuperacji w stosunku do różnych budynków, pozornie nawet o zbliżonej budowie wykonywany powinien być indywidualnie. Kluczowy jest tutaj na przykład rozkład kanałów wentylacyjnych oraz ich sprawność techniczna. Czasem przed montażem takiej wentylacji konieczna jest rozbudowa kanałów wentylacyjnych albo pewne prace konserwacyjno-serwisowe z nimi związane. Każdy montaż rekuperacji poprzedzony powinien być również każdorazowo wykonaniem odpowiedniego projektu, na podstawie którego wykonywane są potem kolejne prace. Jeżeli chodzi o profesjonalny montaż systemów rekuperacji Kraków jest miastem, w którym szczególnie zwraca się uwagę na prawidłowy jego przebieg.

montaż systemów rekuperacji Sam montaż podzielony jest zazwyczaj na dwa główne etapy. Pierwszym etapem jest samo zamontowanie instalacji wentylacyjnej. W tym celu, w zależności od rodzaju kanałów instaluje się kanały stalowe, kanały prostokątne bądź też okrągłe przewody, które wykonane zostały z tworzywa. Ten etap prac montażowych zazwyczaj trwa w zakresie od trzech do maksymalnie pięciu dni. Ważne jest, by wykonywać ten etap jeszcze na etapie stanu surowego budynku. Po zakończeniu prac pylących oraz malarskich, zazwyczaj po 5 godzinach od ich ukończenia przystępuje się do montażu właściwego rekuperatora. W przypadku, gdy istnieje taka konieczność montuje się odpowiedni gruntowy wymiennik ciepła oraz jednostkę wewnętrzną GWC. W związku z tymi pracami do czasu montażu trzeba doliczyć około dwa dodatkowe dni.

Wentylacja mechaniczna działająca razem z systemem odzysku ciepła, cieszy się coraz większym poziomem popularności. Nic dziwnego, gdyż jest to optymalnie najlepszy sposób na zadbanie o odpowiedni komfort w danym budynku. Ważne, by montaż takiej właśnie zaawansowanej instalacji zlecać profesjonalistom, którzy będą ją w stanie wykonać na podstawie indywidualnie sporządzonego projektu. Dzięki temu cała instalacja będzie działać zgodnie z oczekiwaniami.