projektowanie wnętrz

Jak stworzyć przytulne, a jednocześnie stylowe wnętrze?

Kanapa i para foteli, ława, telewizor LCD oraz gablotka na bibeloty – to typowe elementy większości salonów. Z reguły osoby, które meblują swoje mieszkanie, nie skupiają się na żadnym konkretnym stylu – a po prostu kupują to, co im się podoba. Dobrze, jeżeli mają wyczucie smaku – wówczas nawet zupełnie odmienne od siebie elementy mogą się świetnie ze sobą komponować.

Wnętrza w stylu prowansalskim

projektowanie wnętrzW innej sytuacji możemy mieć do czynienia z estetyczną katastrofą. Jeżeli więc zdaje się nam, że coś jest nie tak, że może goście, którzy nas odwiedzają, za każdym razem próbują tuszować grymas niesmaku niezręcznym uśmiechem – może powinniśmy pomyśleć o ponownej aranżacji mieszkania? Profesjonalne projektowanie wnętrz mieszkalnych w Gdańsku pozwoli nam na uzyskanie takiego wyglądu pomieszczeń, który z pewnością nas zachwyci. Oczywiście architekt nie wymyśla projektów, które podobają się tylko jemu – to nasze zdanie jako klientów ma tutaj największe znaczenie, a wizualizacje 3D są tworzone dopiero po konsultacji z nami i określeniu naszych oczekiwań. Co jednak, jeśli sami nie wiemy, czego właściwie chcemy? Warto zapoznać się ze stylami wykorzystywanymi we wnętrzach, gdyż w ten sposób być może znajdziemy coś, co nas urzeka.

projektowanie wnętrzGodnym uwagi jest na przykład styl prowansalski – to rozwiązanie dla osób, którym mieszkanie kojarzy się z przytulnością, aromatem ciasta i delikatnym zapachem kwiatów. Styl ten to właściwie synonim prawdziwego ogniska domowego. Sielskie wnętrze prowansalskie wykorzystuje ciepłe barwy – ściany pokrywane są farbami w odcieniach od jasnożółtego do pomarańczowego, podłogi zaś warto wyłożyć rudą terakotą lub drewnem o ciepłej barwie. Jeśli chodzi o meble – najlepiej sprawdzają się te drewniane, które posiadają roślinne motywy – owoców, kwiatów czy kłosów. Jeżeli lubimy bawić się w samodzielne ozdabianie mebli, warto też pomyśleć o ich malowaniu: nie tylko na biel, ale też na żółć, zieleń czy na niebiesko. Można je dodatkowo postarzyć, co także da nam dodatkowy, przyjemny dla oka efekt. Wybierając dekoracje, pomyślmy o tych dodatkach, które przedstawiają prowansalskie motywy: to na przykład lawenda, oliwki czy cykady. Dobrze będą wyglądać kretony i żakardy w barwach żółci, kobaltu czy zieleni. Dopełnienie może stanowić ceramika.

To najważniejsze wyznaczniki stylu prowansalskiego, który polecany jest zawsze osobom chcącym uzyskać przytulne wnętrze. Bez wątpienia, jeżeli zależy nam na stworzeniu takiego wnętrza, powinniśmy zaufać dobremu projektantowi, który stworzy wizualizację 3D specjalnie dla nas.