Szafa, garderoba

Jak wybrać właściwą szafę na wymiar?

Wstawienie szafy zrobionej na wymiar zapewnia wnętrzu indywidualny i unikatowy charakter, pozwala także na rozszerzenie jego funkcjonalności. Szafy mogą posiadać drzwi przesuwne lub umieszczone na klasycznych zawiasach. Kolorystyka szaf robionych na zamówienie jest dowolna, a w przypadku płyt laminowanych nie trzeba ograniczać się do wzorów oferowanych przez drewno.

Estetyczne szafy na wymiar w wielu wariacjach

Wieszaki w szafieSzafy na wymiar pozwalają zaaranżować przestrzeń posiadającą wnęki, skosy oraz nietypowe rozwiązania architektoniczne. Taką szafę można wykonać w zabudowie połączonej ze schodami. Klasycznymi szafami robionymi na zamówienie są wersje wnękowe. Montuje się je między dwiema ścianami pomieszczenia. Wykonuje się je na całej wysokości pomieszczenia. Montaż sufitu, podłoża i ścian bocznych jest zbędny. Wszystkie elementy korpusu posiadają natomiast szafy pełne. Możliwości ustawne takiej szafy są znacznie szersze. Wykonanie szafy na wymiar pozwala dopasować jej funkcjonalność oraz wygląd do potrzeb każdego lokalu. Możliwe jest także połączenie dwóch wspomnianych typów poprzez wykonanie szafy z jedną ścianą boczną. W narożniku dobrze sprawdzi się szafa w kształcie litery L. Ustawia się ją w miejscu, gdzie łączą się dwie prostopadłe względem siebie ściany. Istotna jest tutaj jakość ścian w budynku. Żeby złożyć zamówienie na estetyczne szafy na wymiar Łódź jest idealnym miejscem. Łódzkie zakłady stolarskie są w stanie wykorzystać nie tylko drewno i płyty meblowe, ale też tworzywa sztuczne, płyty z laminatu czy szkło.

Szafa, garderobaNa drzwiach przesuwnych można umieścić lustro. Struktura nośna szafy może być wykonana z laminowanej płyty wiórowej, natomiast elementy wykończeniowe z plastiku, aluminium czy szkła. Za wygląd zamówionej w Łodzi szafy odpowiada przede wszystkim jej front. Istnieje możliwość wykończenia go fornirem lub fototapetą. Standardowa głębokość szafy to 60 cm. Wysokość i szerokość uzależnione są od miejsca, w którym zostanie postawiona szafa, a także od zapotrzebowania klienta. Szafa dla czteroosobowej rodziny nie powinna być węższa niż 150 cm. Do wieszania ubrań na wieszakach wykorzystuje się drążki – mogą one być ustawione w poprzek lub wzdłuż. W przypadku większej liczby drążków należy zachować między nimi odległość przynajmniej 105 cm. Rozmiar półek powinien być dopasowany do rodzaju przechowywanych na nich przedmiotów. Szuflady wymagają montażu dodatkowych prowadnic, zapewniają natomiast lepszą ochronę ubrań i pozwalają na wygodniejszy rozkład przechowywanych przedmiotów. We wnętrzu szafy można także ustawić kosz na ubrania, zabawki czy klapki.

Optymalnie wykonany projekt szafy to gwarancja wygodnego użytkowania, zapełnienia każdego wolnego metra wydzielonej przestrzeni, a także dopełnienia estetyki mieszkania. Specjaliści w dziedzinie projektów wnętrz będą w stanie doradzić, jak zaaranżować taki mebel nawet w najtrudniejszej przestrzeni. Gotowy mebel powinien spełniać swoją rolę na lata.