Magazyn

Jak zaprojektować duży regał magazynowy?

Projekt hali magazynowej musi zawierać w sobie konkretne rozwiązania i zasady. Zachowanie odpowiednich odległości, stworzenie mocnych zapór i fundamentów, odpowiednie ulokowanie pomieszczeń, to tylko jedne z nich. Dodatkowo wyposażenie magazynów musi być przemyślane. Regały zaprojektowane z myślą o magazynach są projektowane na wymiar, tak by jak najlepiej pełniły swą funkcję.

Najlepszy projekt regału magazynowego na wymiar

Mężczyzna w magazynieRegały magazynowe przede wszystkim muszą być solidne. Wykonane z tworzyw takich jak metal, muszą być w stanie pomieścić wiele ciężkich towarów. Metalowa konstrukcja regału potrafi się piąć nawet na kilka metrów w górę, dlatego musi opierać się na solidnej konstrukcji o maksymalnej nośności. Pomiędzy metalową konstrukcją najczęściej umieszcza się płytę wiórową, na której kładzie się towary. W przypadku regałów magazynowych również i półki wykonane są z metalu, tak by można było na nich umieszczać ciężkie materiały. Takie przechowywanie ma znaczenie nie tylko dla jak najlepszego zagospodarowania przestrzeni, ale także dla ochrony zdrowia i życia pracowników. Projekt takiego wyposażenia jak regał magazynowy na wymiar należy zlecić konkretnym firmom. Specjaliści są w stanie stworzyć model kompatybilny z innymi elementami wyposażenia przestrzeni, a także taki, który zabiera jak najmniej przestrzeni, przy jednoczesnej maksymalizacji pojemności.

MagazynFachowcy pobierają wymiary na miejscu i po wstępnych konsulatach tworzą projekt, na który, w razie konieczności, nanoszą poprawki. Regały przede wszystkim muszą być solidne, ale jednocześnie dobrze jest jeśli prezentują się dobrze pod względem wizualnym. Ocynkowane konstrukcje zapewniają lepszy wygląd, a jednocześnie są jeszcze trwalsze i solidniejsze. Dzięki skorzystaniu z usług specjalistów nie trzeba się martwić także o montaż. Odbywa się on dzięki systemowi śrub i zaczepów, dzięki czemu jest on szybki i łatwy. Regały zaczepowe można dowolnie modyfikować, zmieniając tam liczbę i rozkład półek, w dopasowaniu do potrzeb. Takie aspekty należy omawiać na etapie planowania. Również grubość półek można dowolnie wybrać, te wykonane z najgrubszej stali są w stanie wytrzymać nawet produkty o łącznej wadze trzystu kilogramów. Wśród oferty producentów można wyszukać regały, na których można przechowywać ładunki o łącznej wadze tysiąca kilogramów. Wiadome jest, że muszą one zawierać odpowiednie zabezpieczenia, by ich obciążenie nie stanowiło zagrożenia dla pracowników magazynu.

Odpowiednie, solidne regały magazynowe są wykonywane na specjalne zamówienie, w dopasowaniu do potrzeb każdej z firm. To wielkie konstrukcje, wykonywane najczęściej z metalu, po to by były w stanie pomieścić ciężkie ładunki, nawet takie o łącznej wadze równej jednej tonie. Odpowiednia firma zadba o projekt i montaż, a całość zaprojektuje w myśl zasad BHP.